بررسی مهمترین لایحه اقتصادی دولت در مجلس کلید خورد

تسنیم نوشت: عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از بررسی کلیات و جزئیات لایحه بودجه ۱۴۰۰ به مدت ۲ هفته در این کمیسیون خبر داد.

حجت الاسلام محمدرضا میرتاج الدینی عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با اشاره به ارائه لایحه بودجه سال آینده از سوی دولت به مجلس، گفت: بررسی کلیات و جزئیات بودجه سال 1400 از هفته آینده یکشنبه به مدت 2 هفته در دستورکار اعضای کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات قرار دارد.

وی در همین راستا، افزود:دمعاونین سازمان برنامه و بودجه و همچنین کارشناسان دیوان محاسبات و مرکز پژوهش های قوه مقننه میهمان اعضای کمیسیون برنامه و بودجه برای بررسی بودجه سال آینده خواهند بود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه تصریح کرد: بررسی بودجه شرکت‌های دولتی و موسسات انتفاعی وابسته به دولت در سال آینده و همچنین انتخاب 9 نفر از اعضای این کمیسیون برای عضویت در کمیسیون تلفیق بودجه 1400 نیز در دستورکار جلسات هفته جاری کمیسیون قرار دارد.

حجت الاسلام میرتاج الدینی بیان داشت: در جلسات هفته جاری همچنین موضوع تطبیق احکام دوازده گانه طرح اصلاح ساختار بودجه با بودجه سال 1400 نیز صورت خواهد گرفت.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، اظهار داشت: تفاوت بررسی بودجه سال آتی در کمیسیون بودجه با سایر کمیسیون های تخصصی در این است که آنها آن بخشی از لایحه بودجه را بررسی می کنند که مربوط به حوزه فعالیت آن کمیسیون است، اما کمیسیون برنامه و بودجه کل لایحه را مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهد.

2715

کد خبر 1465171

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =