اردوغان رفوزه شد /نماینده‌ تبریز حاضر به محکوم کردن اردوغان نشد!

ایسنا نوشت: یک عضو مجمع نمایندگان استان اردبیل در مجلس تاکید کرد که شعرخوانی اردوغان علیه تمامیت ارضی کشورمان نقض یکی از اصول بنیادین حقوق بین الملل است.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در جشن پیروزی جنگ قره‌باغ در باکو، شعری در رابطه با "رود ارس" خواند که در آن شعر مردم خطه آذربایجان ایران خطاب قرار می گیرند. این شعر که به زبان ترکی است یکی از نمادهای جدایی طلبی پان ترکیست‌ها است.

بر همین اساس، صدیف بدری در صفحه شخصی خود در توئیتی نوشت: «شعرخوانی ‎اردوغان علیه ‎تمامیت ارضی کشورمان نقض یکی از اصول بنیادین ‎حقوق بین‌الملل است. موضع ایران در حمایت از تمامیت ارضی آذربایجان در جنگ ‎قره باغ تحکیم رابطه ایران و آذربایجان را به دنبال داشته؛ ‎ماجراجویی و حاشیه‌سازی در این بین به نفع هیچ یک از کشورهای منطقه نخواهد بود.»

از سرنوشت صدام عبرت بگیرید

همچنین ایسنا نوشت؛ 

حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری در توئیتی در واکنش به سخنرانی رییس جمهور ترکیه در جشن پیروزی قره باغ در باکو و بازخوانی سرود محلی آراز آراز مرتبط با رود ارس به عنوان یکی از نمادهای “ پان ترکیست ها” نوشت: « اگر ⁧‫اردوغان‬⁩ در ادبیات، جغرافیا و تاریخ رفوزه نشده بود؛ می فهمید که آن شعر در رثای جدا شدن آذربایجان از سرزمین مادریش ایران سروده شده است. از سرنوشت صدام درس و عبرت بیاموزد و فورا از مردم متحد و غیور ⁧‫ایران‬⁩ ⁧‫عذرخواهی‬⁩ کند.»

 نماینده‌ی تبریز حاضر به محکوم کردن اردوغان نشد!

احمد علیرضا بیگی نماینده اصولگرای تبریز در واکنش به سخنان ضد تمامیت ارضی ایران توسط رجب اردوغان، نه تنها سخنان اردوغان را محکوم نکرد بلکه دستگاه دیپلماسی کشور را متهم کرد. 

بنابر گزارش جماران، وی در توئیتی  نوشت: «تصنیفی که اردوغان خواند مرثیه جدایی هفده شهر قفقاز از ایران را یاد آور می شود و درس تلخی به دستگاه دیپلماسی کشور است که اگر مانع تاثیرات فرامرزی ما بشوند جای خالی ما را رقبا خواهند گرفت ... دیپلماسی غلط دولت و غفلت از  همسایگان به شوق وصل کدخدا آنها را به دامن صهیونیسم انداخت؛ این غفلت در مورد آذربایجان میدان را برای ترکیه خالی گذاشت‌! اینکه رهبری عزیز قره باغ را خاک اسلام توصیف کردند باید به تغافل دستگاه دیپلماسی پایان می داد.»

27215

کد خبر 1465190

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =