۴ نفر
۲۴ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۰
شکار کل وحشی با ژ-۳/ عکس

ایرنا نوشت: مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌غربی گفت: شکارچیان ۲ راس "کل وحشی" در ارومیه به تحمل ۲۰ ماه تا سه سال و هفت ماه حبس محکوم شدند.

مهران نظری روز دوشنبه افزود: این شکارچیان ۲ نفر بودند که متهم ردیف اول از بابت شکار غیر مجاز به تحمل ۲۰ ماه جبس تعزیری و ازبابت نگهداری اسلحه جنگی به همراه چندین خشاب گلوله جنگی به تحمل سه سال و هفت ماه حبس محکوم شد.

وی ادامه اد: متهم ردیف دوم پرونده نیز از بابت مشارکت در شکار غیر مجاز به تحمل ۲ سال حبس تعزیری محکوم شد.

وی اضافه کرد: ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان در راستای حفاظت از محیط زیست آذربایجان غربی و تالابها اقدام به گشت و پایش مستمر سواحل پارک ملی دریاچه ارومیه و تالابهای بزرگ استان از جمله حسنلو و کانی برازان کرده و با هر گونه تخلف زیست محیطی برخورد قانونی می‌کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌غربی گفت: حمایتهای بخش قضایی استان در این زمینه مطلوب و شایسته قدردانی است زیرا با حساسیتهای خاصی پرونده های زیست محیطی را پیگیری و رسیدگی می‌کنند.

وی اضافه کرد: با توجه به عدم صدور پروانه شکار در زیستگاههای استان در صورت مشاهده شکارچیان با آنان به صورت جدی برخورد می‌شود.

استان آذربایجان غربی با دارا بودن ۵۷ گونه پستاندار جزو استان های غنی از نظر تنوع زیستی در سطح کشور محسوب شده و هر ساله برنامه های سرشماری وحوش استان با دقت و حساسیت خاصی اجرا و گزارش آنها نیز تدوین می شود.

گوزن زرد ایرانی، کل و بز و قوچ و میش ارمنی مهمترین پستانداران در حال زیست در این منطقه از کشور هستند.

۴۷۲۳۱

کد خبر 1465853

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =