واکنش کاربران خبرآنلاین به حذف سارا و نیکا از «پایتخت»

پس از حذف سارا و نیکا فرقانی از مجموعه تلویزیونی «پایتخت»، نظرات مختلفی درباره این اتفاق مطرح شده است. در همین ارتباط، تعدادی از کاربران خبرآنلاین، مخالف و برخی موافق حذف این دو بازیگر بوده و زیر اخبار مربوط به این اتفاق، نظر داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، چند روزی است که اخبار سریال «پایتخت»، فضای مجازی رسانه‌ای را اشغال کرده است؛ از حذف مهران احمدی و سارا و نیکا فرقانی تا بازگشت علیرضا خمسه به این مجموعه تلویزیونی، از جمله خبرهایی هستند که این روزها بارها به گوش می‌رسند.

مهران احمدی در فصل ششم، حضوری موثر نداشت و برای همین خبر حذفش از سریال، جنجال چندانی به پا نکرد، اما خبر حذف سارا و نیکا که از ابتدای «پایتخت»، دوقلوهای خانواده نقلی معمولی بودند، جنجالی شد.

با انتشار این خبر، اولین هنرمند از تیم سریال «پایتخت» که نسبت به این موضوع اعتراض کرد، مهران احمدی، بازیگر بهبود بود، که در صفحه شخصی‌ اینستاگرام و انتشار پستی نسبت به این موضوع اعتراض کرد.

بهرام افشاری، بازیگر نقش بهتاش نیز یکی دیگر از عوامل سریال بود که سارا و نیکا را فرزندان «پایتخت» خواند و با انتشار پستی در اینستاگرام، حذف این دوبازیگر از سریال را نادرست دانست.

بهنوش بختیاری نیز یکی دیگر از هنرمندانی بود که هرچند با تیم این سریال فعالیت نداشت، اما نسبت به حذف این دو خوار از سریال واکنش نشان داد و در صفحه شخصی اینستاگرامش نوشت: «خدارو خوش نمیاد آنقدر ناجوانمردانه با این دو تا دختر نازنین برخورد کنیم.»

علیرضا خمسه، بازیگر نقش بابا پنجعلی که در فصل هفتم قرار است دوباره در این سریال بازی کند در پستی اینستاگرامی مخالفت خود با حذف این دو بازیگر را اعلام کرد و نوشت: «به جان زنده‌دلان سعدیا که ملک وجود، نیرزد آن‌ که دلی را ز خود بیازاری»

اما واکنش‌ها به حذف این دو بازیگر از سریال، تنها به همین چند واکنش ختم نشد، روزنامه کیهان هم نه تنها حذف این دوبازیگر را کار درستی دانست، بلکه معتقد بود کل این سریال ضد فرهنگ و ضد اخلاق است و نباید کلا ساخته شود البته کاربران خبرآنلاین نیز نظرات متفاوتی درباره حذف این دوبازیگر داشتند.

نبودن این دوخواهر، قصه را بی‌مزه می‌کند

کاربر بی نامی در واکنش به پست‌های هر سه هنرمند نوشت: «من کاملا با این سه بازیگر کشور موافقم نباید نادانسته و از روی چندعکس درباره آدما قضاوت کنیم، حریم خصوصی هرفردی به خودش ربط دارد این موضوع را یادمان نرود.»

تعدادی از مخاطبان خبرآنلاین در واکنش به صحبت‌های مهران احمدی نظراتی را بیان کردند، کاربری با نام مرتضی نوشت: «واقعا شورش را درآوردند این تصمیم گیری‌های غلط و ضد مردم چیست؟دو تا نوجوان را از بازی در سریال محروم می‌کنید چقدر بیکارید مسیولین صدا و سیما که نشسته‌اید فکر کردید و نتیجه تفکر این شد نابغه هستند، مشکلات اقتصادی را هم اینگونه حل کنید.»

تعدادی از کاربران در واکنش به صحبت‌های بهرام افشاری نظراتی را بیان کردند، کاربر بی‌نامی نوشت: «سارا و نیکا از قسمت اول تا قسمت آخر فصل ۶ بودند، پس نمی‌شود آنها را از «پایتخت» جدا کرد من از تمام بازیگرهای «پایتخت» مخصوصا ریما رامین‌فر و محسن تنابنده خواهش و التماس می‌کنم که تمام سعی خود را بکنند تا سارا جان و نیکا جان دخترهای با استعداد «پایتخت» به کار برگردن.»

کاربر دیگری هم نظر داد: «بازهم باشند، حذف بشوند یک چیزی کم می‌شود و قصه بی‌مزه می‌شود.»

در واکنش به اظهار نظر بهنوش بختیاری، کاربری پیش‌بینی کرد: « درست است که حذف آنها درست نبود، اما اصلا نگران نباشید، به امید خدا در فیلم‌ها و سریال‌های بسیار قوی‌تر خوش می‌درخشند و استعداد بازیگریشان را نشان می‌دهند.»

در همین ارتباط، کاربری بی‌نام نوشت: «با این که از رفتار خانم بختیاری خوشم نمی‌آید ولی این یک مورد را کاملاً درست گفته‌اند.»

کاربری با نام سحر نیز نوشت: «کاملا با خانم بختیاری موافق هستم، انصاف نیست که بخاطر پخش شدن چند تا عکس آنها را از سریال حذف کنیم. سارا و نیکا با پایتخت بزرگ شدند و قد کشیدند خیلی بی‌رحمین، بازیگرهای بزرگ‌تر از سارا و نیکا رو نگاه کنین چه کار می‌کنند بعد به این دو گیر بدهید.»

حذف سارا و نیکا، بهترین تصمیم سریال «پایتخت»

کاربر بی نامی نوشت: «جناب آقای احمدی من از حاشیه‌ها برای این دو خواهر اطلاعی ندارم. ولی زمانی کاراکتر آنها برای سریال مناسب بوده و ممکن است الان دیگر آن کشش لازم را به سریال ندهند. بنابراین کنار گذاشتن برخی از بازیگران برای فصل‌های بعدی در هر سریالی وابسته به تاثیر حضور آنها است و رسانه باید مخاطب خود را راضی کند و نه بازیگران را در هرفصل. آنان می‌توانند نقش‌های مناسب کاراکتر جدید خود را در سریال‌ها و فیلم‌های دیگر پیدا کنند.»

مخاطبی هم نظر داد: «صرف نظر از اینکه در زندگی شخصی خودشان چه کارهایی انجام می‌دهند. باتو جه به ساختار سریال و سناریوی آن، حضور این دو در سریال در سن 16 سالگی توجیهی ندارد.»

در پاسخ به پست بهرام افشاری، کاربر بی‌نامی نوشت: «برای تحکم خانواده و همدلی یک بار جلویشان گرفته شود تا کارهای سن خودشان را انجام دهند که یک وظیفه اجتماعی بین المللی است. امیدوارم این موضوع برایشان درس عبرت شود تا انشالله برای فصل ۸ بیایند.»

کاربر بی‌نام دیگری نیز نوشت: «دوست داشتنی هستند ولی استعداد بازیگری ندارند که باعث شده حضورشان خنثی و بی دیالوگ شود. دیر یا زود باید این حقیقت را بپذیرند.»

کاربری هم پیشنهاد داد: «همه آنها را حذف کنند. سریال بی محتوا و مبتذل و بی هدف که فقط به دنبال پرکردن زمان و گرفتن پول است.»

و مخاطب دیگری نوشت: «اتفاقا یکی از بهترین تصمیم های صدا و سیما و سریال«پایتخت» است بهتر که حذفشان کردند.»

کاربر بی‌نامی در واکش به نظر بهنوش بختیاری نوشت: «چی میگی عمو! اگر ادعای بازیگری ندارند، نباید بازی هم کنند. وقت یک تلویزیون ملی را میگیرند که متعلق به هشتاد میلیون آدم است. خرج این تلویزیون و سریال از جیب مردم داده می‌شود. بعد طرف بدون اینکه بازی بلد باشد، وقت مردم را بگیرد که چه؟ تازه خدا تومان هم از قبال این بلد نبودن حقوق بگیرد؟ (نازنین) هستند که باشند. برای خانواده و شوهرشان باشند. نه اینکه وقت مردم را بگیرند، همان بهتر که حذف شدند.»

هادی نیز نوشت: «احساسی برخورد نکنید، خانم بختیاری وقتی تصاویر نامناسبی از این دو عزیز منتشر شده و در ذهن مخاطب قرار دارد چه لزومی دارد دوباره اونارو جلو چشم مخاطب حاضر کنیم مادر مورد این ۲ نفر قضاوت نمی‌کنیم که مقصر هستند یا نه ولی لزومی به حضورشان در فیلم نمی‌بینیم موفق باشید.»

زندگی شخصی آن‌ها از کارشان جداست

کاربر بی‌نامی در این باره نوشت: «گنده‌تر از این دو که تو موقعیت‌های بالاتری هستند با توجه به بلوغ فکری و سنی اگر خطایی بکنند، ترد که نمی‌شوند هیچ ،پله‌های ترقی را جهشی صعود می‌کنند. ولی این دو طفل معصوم به خاطر کلیپی که در خارج از کشور اشخاص فضول از این دونفر همه جا پخش کردند، وضعیتشان اینگونه شده است. فقط بخاطر اشخاصی که به خودشان حق می‌دهند در زندگی مردم فضولی کنند و نباید حذف می‌شدند.»

مخاطبی با امضای هد هد پیشنهاد داد: «بجای حذف ساراونیکا، نویسنده وطراح داستان‌های فصل آخر را حذف کنید که کل قصه «پایتخت» را زیرسوال برده بود، اینها هرچه بود نباید حذف می‌شدند.»

کاربری به نام عسل هم نوشت: «درست است که بازی چندتانی نداشتند، اما نماد واقعی یک خانواده بودند، هر حاشیه ای به بار آمده به ما ربطی ندارد، نباید حذف می‌شدند.»

مخاطبی دیگر نظر داد: «اگر بازی‌شان خوب نیست بازی نکنند ولی اینکه کسی در استخر مخفیانه از دو نوجوان عکس گرفته و پخش کرده که جرم نیست. مگر عکس‌های مخفیانه استخر بازیگران ایرانی در داخل کشور دربیاید باید ممنوع از کار بشوند؟»

کاربر بی نام دیگری نوشت: «کل دیالوگ‌های این دوتا بچه چی بود؟ از سری اول بشمرید تا الان، فقط غالبا برای پر کردن صحنه بودند، رحمان رحیم دیالوگ‌هایشان از این ۲نفر بیشتر بود، اما حیف شد حذف شدند.»

۵۷۲۴۵

کد خبر 1466088

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 25
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • دانیلا از کیش IR ۲۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۴
  57 30
  به نظرم کار درستی بود، ما در یک ایران زندگی می کنیم که چهار چوب دارد، درسته زندگی شخصی شان به خودشان ارتباط دارد اما بسیاری از دختران نوجوان 16 و 17 ساله اززندگی هنرمندان الگو برداری می کنند. با همه این شعارهای زیبا دوستان حامی، به نظرم هیچکدام از ما دوست نداریم دخترمان در پارتی برود. قطعا اگر این دو معصوم پذیرفتند که بازیگر باشند یک چهار چوب و اصولی را باید بپذیرند نه اینکه با لباس زیر بیایند در فضای عمومی و بگویند زندگی مان به خودمان ربط دارد. والا حدی دارد دفاع و آبرو داری، زحمات شما برای برگشت إبروی مومنی قابل احترام است در صورتی که طرف خودش هم همراهی کند ، اینقدر این مساله خراب است که با هیچ عبارتی درست نمی شود.
 • IR ۲۳:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۴
  57 27
  قرار نیست هرکی خط قرمزی رو رد کرد هیچ اتفاقی نیفته باید یه سری مسایل گوشزد شه. حالا این دوتا باری توی سریال نداشتند.عملا خنثی بودند. کلا برای هر چیزی یه سری هستند که معترضند. همه استاد
 • IR ۰۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۵
  41 13
  دیالوگ که نداشتند بیخودی سیاهی لشگر اضافه کنن که چی بشه ، پول ساخت این سریالا از جیب مردم تامین میشه
 • مهدی حضوری IR ۰۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۵
  10 13
  عزیز خبر آن لاین لطفا منطقی به موضوعی بپردازید حذف یا بودن این دو نوجوان که نباید احساسی بررسی شود این موضوع را به اهل فن بسپارید
 • IR ۰۱:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۵
  28 21
  با سلام ، به نظرم یک هنرمند باید حواسش حتی به زندگی شخضی اش باشد که این اتفاقات ناگوار نیفتد
 • IR ۰۵:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۵
  31 16
  اصلا خط قرمز را رد کرده یا نه بماند خانم بختیاری مگر اعدام شدند که شما اینجور میگی از فصل 1تا 6 اگردقتکرده باشید این دوتا نیم ساعت دیالوگ نداشتند 1تا2 که اصلا حرف زدن بلد نبودند این دو فصل آخر گاهی یه مامان گشنمونه چیزی دیگر دیدید با اوضاع مملکت مگر هزینه ایم دوتا کم میشه هر سال عید با خانواده اومدید تفریح و خنده بعد هم پول بگیرند خداحافظ شما کجاید اصلا ایران زندگی میکنید یا نه
 • یا صاحب الزمان(عج) IR ۰۹:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۵
  21 55
  این جا کشور اسلامیه،فرقی نداره کی باشن،باید حذف بشوند،مهم نیست با استعداد باشن یا نه،ما اسلام برامون خط قرمز گذاشته،هر کسی،چه این ها یا هر کسانی که اینها را رعایت نکنند نباید اجازه حضور داشته باشند‌،هر چقدر هم با استعداد باشن یا نباشن،خط قرمز دیگه فرقی بین زندگی شخصی و غیر شخصی قائل نمیشه،باید حذف می شدند. بگذریم که سریال پایتخت سری قبلیش همش جنگ و دعوا و ناامیدی بود و هیچ اثر مفیدی نداشت.
  • فاطمه IR ۱۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۶
   5 3
   شما رو نمیدونم ولی ما انسانیت برامون خط قرمزه . من با حذفشون در سریال اگه قرار باشه همینجوری مثل سیاهی لشکر بام موافقم ولی با حرفای شما نه . خود قرآن میگه که نباید مردم رو مجبور به داشتن بدنی کنید. اونوقت شما میگین که ما خطر قرمزمون اینه دیگران ازش نباید رد بشن . خط قرمز رو برای خودت تعیین کن نه دیگران . و دیگه اینکه بازیگر قرار نیست بشه الگوی همه ی جامعه . من چادری نیستم ولی طرفدار بعضی مجری هامون هستم که چادری ان‌ . اون ها احراشونه که برای من مهمه . مثلاً همین شما که میگی کسی خطر قرمز ما رو رد کرد فلان بهمان حتی از یه بازیگر خارجی خوشت نمیاد . طرفدار هیچ بازیگر خارجی ای نیستی یا مثلاً فیلمای خارجی نگاه نمی کنی . خب اگه همچین کاری می کنی باید بگم که خط قرمز هاتو زیر پا گذاشتی عمو . چون اون بازیگرا فرهنگشون با ما فرق می کنه و خیلی راز رفتارهایی که دارن اصلا ما ایرانیا خیلیییی زشت و بد می‌دونیم پلی برای اون ها عادیه . مثل خیلی از رفتار های ما که برای اون ها خیلی عجیب و غریبه
  • IE ۱۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
   1 1
   از هر بعدی نگاه کنی حذف این دوتا منطقی
 • IR ۰۹:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۵
  41 15
  بسیار کار درستی کردند که حذفشان کردند انسانی که با پول گرفتن معروف میشه حتما باید یک سری مرزها را با توجه به الگو کردن رعایت کند و هر چیزی را که دیگران و دلش خواست نباید انجام بدهد
 • IR ۱۰:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۵
  9 20
  در زیرنویس نظراتی که بازیگران داده بودند نظر خوانندگان بیشتر شامل تایید حذف بود حالا به دلیل عدم تناسب با موقعیت فعلی سریال، نابازیگری و یا عدم رعایت شئونات. حال آنکه انعکاس نتایج را خبرآنلاین در این صفحه مطابق میل خود که ظاهرا فقط طرفداری از نظرات بازیگران است چیده است .
 • فرشاد IR ۱۱:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۵
  14 7
  تنها جایی که با کیهان هم نظرم
 • IR ۱۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۵
  7 8
  بهتر دیگه ریختشونو نمی بینیم
 • IR ۱۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۵
  8 2
  وقتی نوشته های مردم رو می خوندم دقیقا فهمیدم که مثل تمامی زندگیمون احساسی حرف می زنیم اگه بازیگر مورد علاقه ما باشه شروع می کنیم به دفاع که زندگی شخصی هر آدم به خودش مربوطه و با این تصمیم طرف رو نابود می کنیم و....حالا اگه هم سن و سال ما باشه یا کوچکتر و به هر دلیلی خوشمون نیاد به خاطر دیده شدن و ....دم از خط قرمز زندگی سالم و ... می زنیم کی قراره به جای احساس با منطق حرف بزنیم ؟
 • IR ۱۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۵
  15 2
  اینا که دیالوگی نداشتن زیاد زیاد هم خوب بازی نمیکردن
 • IR ۱۴:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۵
  9 6
  درست است که خانواده بودن ولی خیلی بی خاصیت بودن،به نظر من نبودشان با بودنشان فرقی نداره،تنها بچگی شون جذابیت داشت. دلیل نداره تا این بازیگران جوان یه کم معروف میشن،هنجارشکنی کنن،همین ها میشن الگوی نوجوان های تو خالی،متآسفانه.
 • امير IR ۱۴:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۵
  15 3
  بود و نبود اين دو نفر هيچ تاثيري در روند ساخت پايتخت ندارد
 • IR ۱۴:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۵
  2 1
  خبر جهت دار بود. نظرات کاربران را در ذیل پست اینستاگرامی این دو نفر برو بخون! کاش این خبرگزاری شما را گل بگیرند
 • نیکان CA ۱۵:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۵
  10 2
  بود و نبودشون مگه فرقی هم توی سریال میکرد؟ به قول پنجعلی بود بود. نبودم نبود...
 • محمد IR ۲۰:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۵
  5 2
  خوب
 • محمد IR ۲۰:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۵
  6 2
  خوب شد حذف شدن ناز هستند برای خانواده شان نه که واسه ما هر کس برای خود عزیزی دارد پز دوقلوها رو ندید دیالوگ هم نداشتند سنگ حرف میزد اما اونا حرف نمیخواستن حرف بزنن اونا پولشون رو میگیرن ما هم منتظریم ببینیم چیکار میکنند درسته ما بازیگر شیم
 • مهتاب IR ۲۲:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۵
  3 3
  اگر سریال پایتخت در بین مردم مورد استقبال قرار گرفت دلیلش معمولی بودن و به تصویر کشیدن زندگی اکثر مردم بود اما متاسفانه هر چه جلوتر رفت از سادگی فاصله گرفت .اگر مردم مهم اند مانند دیگر غیوران (کادر درمان پاسبانان امنیت کارگران و.....)خودت را وقف مردم معمولی کن نه اینکه خواسته باشی آنچه در زندگی شخصی ات است رو به مردم نشان بدی .مردم معمولی یعنی سریال یک و دو پایتخت مردمی خاک خورده که میلیارد رو نمی فهمند .
 • مشت ماشالا IR ۲۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۵
  3 7
  پایتخت دیگه از شور اولیه درامده. بهتر که دیگه ادامه ندن دیگه دوره اش تمام شد
 • فاطمه IR ۱۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۶
  2 5
  من با اینکه به خاطر عکسهایی که ازشون منتشر شد حذفشون کنم کاملا مخالفم . مگه زندگی شخصی مردم ربطی به شغلشون داره و نه هیچ ربطی تازه اونم وقتی که این اتفاق در جایی و در کشوری افتاده که این کار خلاف قانون نبوده . اگر قانون رو زیر پا می‌داشتند بله منطقی بود ولی قانون رو که زیر پا نذاشتن . حالا بعضی ها میگن چرا قانون رو زیر پا گذاشتن و باید به این عزیزان بگم که اون عکس های که از سارا و نیکا در استخر پخش شد مال ایران نبود و این قوانینی که ما داریم ربطی به کشور سوئد نداره و این نقض قانون نمیشه . اما با این موضوع که باید از پایتخت حذف بشن موافقم نه بخاطر اون عکس ها و این ها بلکه به خاطر اینکه اصلا دیگه تو پایتخت شش فقط هر چند قسمت دو کلمه بابت خالی نبودن عریضه می گفتن والسلام . دیگه هیچی نبود . به نظرم یا نقشون رو باید در رنگ یم کردن یا هم اگر که قرارع اینجوری باشن مثل سیاه لشکر باید کلا حذفشون می کردن .
 • بی نام IR ۱۵:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
  0 3
  واقعا کار خوبی کردن حذفشون کردن حقشون بود دیالوگ نداشتن جزء مامان و بابا گفتن به نقی و هما یه سکانسی تو پایتخت ۲ هست وقتی ماشین میره زیر آب باباپنجعلی رو صدا میزنن باباپنجعلی آخه الزایمر داره نمیتونه ماشینو از آب بکشه بیرون