آکسیوس: اعلام کاندیداتوری برای ۲۰۲۴ از سوی ترامپ یعنی اقرار به پایان کار

ایسنا نوشت: دو منبع آگاه به پایگاه آکسیوس گفتند، دونالد ترامپ تا همین زمان برگزاری رای‌گیری کالج الکترال برای انتخاب رئیس جمهور جدید آمریکا این امید غلط را داشت که مجالس ایالتی تحت کنترل جمهوریخواهان اقدام به جایگزین کردن الکترال‌ها با همپیمانانی که پیروزی انتخاباتی جو بایدن را لغو کنند.

به گزارش پایگاه آکسیوس، این منابع گفتند در طی هفته گذشته، رئیس جمهور آمریکا به قانونگذاران جمهوریخواه در چند ایالت نهیب زده، انتقادهای تند علیه داگ دوسی، فرماندار جمهوریخواه ایالت آریزونا و برایان کمپ، فرماندار جمهوریخواه ایالت جورجیا مطرح کرده، قول وادار کردن فاکس نیوز به "هزینه دادن" به خاطر اعلام درست برنده رقابت را داده و به امتحان کردن روشهایی برای گفتن اینکه برنده نشده بدون اذعان به شکست در انتخابات پرداخته است.

یک منبع که با ترامپ در روزهای گذشته صحبت داشته، گفت، این رئیس جمهور آمریکا همچنان اصرار بر وقوع تقلب چشمگیر در چند ایالت دارد و از او نقل قول کرد که گفته است: "آیا فکر می کنید اگر مجالس قانونگذاری که از درست بودن کل این مساله اطلاع دارند، برای لغو آن اقدام خواهند کرد؟"

این شخص همچون معتمدان دیگر تلاش کرد به سادگی توضیح دهد که حتی قانونگذاران همپیمان هم احتمالا بدون یک حکم دادگاه به لغو انتخابات ریاست جمهوری نخواهند پرداخت.

منبع دومی نیز گفت، ترامپ اظهار خشم کرده از این که دوسی چقدر به جان مک کین سناتور فوت شده جمهوریخواه آمریکایی و از منتقدان ترامپ نزدیک بوده و این که کمپ به نظر خود ترامپ بسیار به خاطر انتخاب شدن در سمتش به او مدیون است اما در ازایش هیچ کاری برای او نکرد.

ترامپ در عین حال به معتمدینش گفته "افراد در عالی ترین سطوح شبکه فاکس نیوز" به سراغ افراد نزدیک به او آمده اند تا برای ترمیم روابط تلاش کنند اما او هیچ میلی به این کار ندارد.

یک منبع که با ترامپ در روزهای اخیر درباره فاکس نیوز صحبت کرده گفت: او می خواهد کاری کند که آنها هزینه بدهند. او به طور خاص روی کریس والاس، برت بایر و مارتا مک کالوم تمرکز کرده است.

منابعی که در روزهای گذشته با ترامپ صحبت کرده اند می گویند که او میل چندانی به صحبت درباره کاندیداتوری برای انتخابات سال ۲۰۲۴ ندارد.

یک منبع که با ترامپ در روزهای اخیر مفصلا حرف زده گفت: دلیل این مساله این است که این کار اذعان به پایان کار است. او خواهد گفت، بله من احتمالا این کار را خواهم کرد. من ممکن است چنین کاری کنم.

منبع دیگری هم گفت: به نظر می رسد ترامپ از پی بردن به اینکه حامیانش در سال ۲۰۲۰ او را رها کردند افسرده است.

به گفته یک منبع، نزدیکترین چیزی که ترامپ به صورت خصوصی درباره اذعان به شکست گفته این بوده است: اگر ما پیروز نشویم، من نمیگویم که می‌بازم. می گویم پیروز نمی‌شوم.

310 310

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1466386

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۶:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۵
    0 0
    این ترامپ برای سالها مثل طوق لعنت بر گردن امریکایی هاست مگر اینکه زندانی اش کنید. ما هم اشتباه کردیم که احمدی نژاد رو به بند نکشیدیم.