مدیران اجازه هیچ گونه مکاتبه ای در واگذاری انفال برای احداث قبرستان را ندارند

سید علی ملک حسینی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در گفتگویی با خبرنگار خبرگزاری میزان در استان از ممنوعیت واگذاری هرگونه زمین در اراضی ملی ،منابع طبیعی و محیط زیست برای احداث قبرستان را ممنوع اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یاسوج؛ به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد سید علی ملک حسینی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در گفتگویی با خبرنگار خبرگزاری میزان در استان از ممنوعیت واگذاری هرگونه زمین در اراضی ملی ،منابع طبیعی و محیط زیست برای احداث قبرستان را ممنوع اعلام کرد.
مدعی العموم مرکز استان در ادامه از برخورد قانونی با مدیران متخلف در این زمینه اظهار کرد: واگذاری اراضی ملی و محیط زیست و انفال جهت اختصاص به قبرستان و آرامستان ممنوع بوده و از مصادیق تصرف و تخریب اراضی ملی و تضییع حقوق بیت المال محسوب و با مدیران برخورد شدید خواهد شد.
ملک حسینی درخصوص انجام عملیات تعیین حدود آرامستان ها گفت: امسال آرامستان هایی که سنوات گذشته، بدون در نظر گرفتن حقوق عامه و حتی سلامتی مردم به علت قرار گرفتن در اراضی ملی، و بالادست منابع آب در شمال شهر، در میان فضای جنگل و اراضی ملی واگذار شده‌اند، وفق مصوبات شورای پیشگیری از وقوع جرم و شورای حفظ حقوق بیت المال تحدید حدود شده و از این بعد هر گونه واگذاری ممنوع است.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در ادامه تصریح کرد:در دستورالعملی به کلیه مدیران دولتی از جمله منابع طبیعی، محیط زیست، اوقاف و سازمان تبلیغات اعلام گردیده که به هیچ وجه، حق نامه نگاری یا واگذاری اراضی ملی جهت آرامستان را ندارند و در صورت اقدام، این کار آنها مصداق جرائم علیه انفال محسوب گردیده  و برای آنها تعقیب کیفری را به دنبال خواهد داشت.
این مقام قضایی با اشاره به این که موضوع تعیین حدود آرامستانها که حسب دستور رئیس کل محترم دادگستری استان شروع شده است و ادامه خواهد یافت، افزود: کسانی که خارج از تحدید حدود آرامستان ها ، به ویژه اقارب  درجه اول مؤثر در تدفین، مبادرت به دفن اموات نمایند، تحت عنوان تخریب و تصرف اراضی ملی تشکیل پرونده گردیده و بازداشت خواهند شد.
سید علی ملک حسینی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در پایان با اظهار این که؛ موضوع ساماندهی آرامستان بزرگ شهر یاسوج از سوی ادارات متولی در حال پیگیری است،بیان داشت: تا آن زمان اگر افراد به آرامستان جدیدی نیاز داشتند، قطعاً در کنار احترام به این حق، دست اندازی به اراضی ملی پذیرفتنی نیست و خود می توانند با خرید زمین، رفع معارضات زیست محیطی و اخذ مجوزهای لازم، مبادرت به دفن اموات خود در آرامستان نمایند و بخشش از اراضی ملی اصلاً پذیرفتنی نیست.

48

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1466423

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =