۲ نفر
۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۵
 سریال پرحاشیه هومن سیدی

روزنامه ایران نوشت: دوشنبه شب قرار بود طلسم پخش سریال «قورباغه» شکسته شود. ۲۴ آذر رسید، ساعت از ۸ شب هم گذشت اما «قورباغه» به پلتفرم نمایشی‌اش‌ نرسید. در خبرها آمد که پخش سریال «فعلاً» متوقف شده است.

نماوا که انحصار پخش «قورباغه» را دارد، علت توقیف را دستور مقام قضایی به منظور پایش و نظارت عنوان کرد: «پخش این سریال علی‌رغم صدور پروانه نمایش از «وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی»، اخذ مجوز از «سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر (ساترا)»، دریافت تأیید از «مؤسسه ناجی هنر»، فعلاً به دستور قضایی (به منظور پایش و نظارت) متوقف شده است.»

تعویق مکرر پخش اولین تجربه سریال‌سازی هومن سیدی در حالی اتفاق می‌افتد که همزمان با روز پخش این سریال یکی از رسانه‌ها پیشاپیش بدون نام بردن از «قورباغه» با گلایه از صدور مجوز نمایش برای یک سریال شبکه نمایش خانگی، عنوان کرد که این سریال در نخستین قسمت مخاطب خود را به پلیس‌کشی ترغیب می‌کند. این در حالی است که در خبررسانی روابط عمومی سریال علاوه بر مجوز سازمان سینمایی و ساترا، به صراحت بر دریافت تأیید از «مؤسسه ناجی هنر» هم تأکید شده است.

تعویق سریالی پخش «قورباغه» از سوی دیگر دوباره بازار حرف و حدیث‌ پیرامون مسائل پشت‌ پرده نحوه سرمایه‌گذاری در این سریال را هم داغ کرد. خبرهای رسمی و غیررسمی درباره پرونده مالی «قورباغه» البته پیش از این علی اسدزاده، تهیه‌کننده این سریال را مجاب کرده بود تا یک هفته قبل از پخش سریال به ابهامات پاسخ دهد. اسدزاده با اصرار بر این نکته که او تهیه‌کننده و پلتفرم نماوا، سرمایه‌گذار «قورباغه» است تأکید کرد این سریال، ارتباط مالی و معنوی با هیچ شخص حقیقی و حقوقی و همچنین تصویرگستر پاسارگاد ندارد. همچنین در برخی گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای موضوع رقابت و شائبه‌هایی درباره سنگ‌اندازی پلتفرم رقیب هم مطرح شد.

توقف پخش سریال «قورباغه» در شرایطی اتفاق می‌افتد که به خاطر فضاسازی رسانه‌ای مخاطبان از تابستان منتظر پخش این سریال بودند. تا اینکه در اواخر مهرماه با اعلام صدور پروانه نمایش، تاریخ انتشار سریال «قورباغه» ۳ آذرماه اعلام شد اما در نیمه آبان‌ماه هومن سیدی با انتشار یادداشتی در صفحه اینستاگرامش، از تعویق دوباره پخش این سریال خبر داد و این پرسش را مطرح کرد که ««قورباغه» توقیف شده یا خیر؟» در همان ایام بلافاصله از سوی سازمان سینمایی به شکل رسمی زمان پخش این سریال ۲۴ آذرماه اعلام شد. یک هفته قبل از پخش با بازبینی مجدد توسط ساترا «قورباغه» برای زیر ۱۸ سال ممنوع شد. اما تماشای این سریال فعلاً برای افراد بالای ۱۸ سال هم ممنوع اعلام شده و روابط عمومی این سامانه از تلاش برای تعیین وضعیت پخش سریال «قورباغه» خبر داده است.

۲۴۱۲۴۱
 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1466609

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =