ممنوعیت شادی خیابانی برای پرسپولیس در این استان

ایسنا نوشت: استاندار مرکزی گفت: شنبه و یکشنبه هفته آتی اصناف در ساعت ۱۹ تعطیل می شوند و منع تردد از ساعت ۲۰ اعمال خواهد شد.

سید علی آقازاده ۲۷ آذرماه در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان مرکزی با بیان اینکه اساس جلسه امروز در خصوص چگونگی برگزاری شب های پایانی پاییز و شب یلداست، اظهار کرد: در پایان آذرماه نسبت به پایان آبانماه شرایط بین ۷۰ تا ۸۰ درصد در مورد ابتلا، فوت و درمان سرپایی و بستری بهتر است که گویای وضعیت خوبی است.

وی با اشاره به عملکرد موفق قرارگاه و طرح شهید قاسم سلیمانی، افزود: امشب و فردا شب همچنان ترددها برقرار است و پیشنهاد می دهم که برای شنبه و یکشنبه محدودیت ها را اعمال کنیم.

استاندار مرکزی تصریح کرد: تمامی واحدهای صنفی و مغازه ها در روزهای شنبه و یکشنبه ساعت ۱۹ تعطیل شوند و از ساعت ۲۰ تا ۴ بامداد نیز منع تردد اعمال شود و مردم هم امسال شب یلدا را به صورت خانوادگی برگزار کنند نه فامیلی، تا مجددا شاهد طغیان این بیماری نباشیم.

وی با بیان اینکه خیلی موافق تعطیلی آژانس ها و اسنپ نیستم، اما باید اعلام شود که از حمل و نقل خانوادگی اجتناب کنند هر چند که کار دشواری است، بیان کرد: فرمانداران نیز باید بر این مصوبات نظارت داشته باشند به طوری که فعالیت آژانس ها و اسنپ فقط برای موارد ضروری انجام گیرد.

آقازاده با اشاره به مسابقه تیم پرسپولیس در فینال آسیا، گفت: در صورت قهرمانی پرسپولیس حضور خودروها در خیابان مشمول جریمه خواهد شد و امیدواریم که مردم در خانه شادمانی کنند.

 در این جلسه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی تصریح کرد: آمارها حاکی از آن است که امروز نتایج دو هفته تعطیلی را شاهدیم و امیدواریم روند کاهشی را شاهد باشیم.

بهروز اکرمی با بیان اینکه تنها راه مقابله با ویروس کرونا رعایت پروتکل های بهداشتی است، گفت: دو هفته تعطیلی اعمال شد و دستاورد آن را امروز شاهدیم، اگر سهل انگاری صورت گیرد ممکن است مجدد از شرایط نارنجی به قرمز بازگردیم و با این بازگشت قطعا محدودیت مجدد اعمال می شود.

وی تصریح کرد: پیشنهاد اول برای دورهمی شب یلدا تعطیلی کل گروه های شغلی برای روز یکشنبه از ساعت ۱۸ یا ۱۹ و ممنوعیت تردد حتی برای آژانس ها و اسنپ ها بود و فقط تاکسی ها طی هماهنگی با پلیس راهور برای موارد ضرروری مجاز به تردد باشند، همچنین پیشنهاد دوم اعمال محدودیت برای شنبه و یکشنبه بود.

اکرمی گفت: البته ستاد ملی در روز شنبه محدودیت هایی ر ا تصویب خواهد کرد و استان ها نیز مجاز به تصویب محدودیت هستند، اما اگر مردم استان از هر گونه میهمانی فامیلی پرهیز کنند با چالش خاصی روبرو نخواهیم بود.

اکرمی بیان کرد: آرایشگاه های زنان در شهرهای نارنجی مجاز به فعالیت هستند، اما باید پروتکل های ویژه پیش بینی شده را رعایت کنند و اگر دانشگاه عدم رعایت این پروتکل ها را مشاهده کند قطعا پلمب صورت می گیرد، همچنین آموزشگاه های موسیقی با توجه به قرار گرفتن در گروه دو می توانند فعال باشند.

۴۷۴۷

کد خبر 1466971

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =