تجربه‌های مهرداد اسکویی در نزدیک شدن به شخصیت‌ها

مهرداد اسکویی، فیلمساز مستند کشورمان، در مستر کلاسی با عنوان «تجربه‌های من در نزدیک شدن به شخصیت‌ها»، تاکید کرد تماشاگر باید در اثر هنری، عنصری برای کشف داشته باشد.»

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کارگاه آموزشی مهرداد اسکویی، مستندساز، با عنوان «تجربه‌های من در نزدیک شدن به شخصیت‌ها»، ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۹ امروز (جمعه ۲۸ آذر) و در چهارمین روز از چهاردهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» برگزار و از طریق اینستاگرام جشنواره پخش شد.

مهرداد اسکویی در بخشی از این برنامه گفت: «این‌که کاراکتر مستندهایی در جهان ماندگار می‌شوند، به خاطر عمق و لایه‌های بسیار آنهاست. پس باید بتوانیم لایه‌های مختلفی از شخصیت مورد نظر را نشان دهیم که برای این کار نیاز است بتوانید با کاراکتر ارتباط نزدیکی برقرار کنید.»

وی در ادامه بیان کرد: «کارگردان باید در تمام فیلم با شخصیت‌هایش ارتباط پایسته و پیوسته‌ای داشته باشد. چون در غیر این صورت فیلم فراتر از موضوع مطرح شده نمی‌رود. اگر تماشاگر از فیلم شما کشفی نداشته باشد، ما اثرهنری نداریم. ما نمی‌توانیم بگوییم فیلم این را می‌خواست بگوید. چون ارتباط ما با فیلم قطع شده است.»

این مستندساز ادامه داد: «در حاشیه ساخت یکی از فیلم‌هایم، چند نفری را دیدم که آمده بودند تا فیلم بسازند. ظاهر این افراد را به خاطر دارم. در ظاهر و لباس‌شان، تفاوت‌های بسیاری با مردم آن منطقه وجود داشت و همین موضوع سبب شده بود که مردم در روستا همه نظاره‌گر آن‌ها باشند. این فیلم ساخته نمی‌شود. چون آن‌ها به سوژه‌ای برای تماشا در آن منطقه تبدیل شدند.»

چهاردهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» از ۲۵ آذر تا دوم دی به‌صورت آنلاین و با دبیری محمد حمیدی‌مقدم برگزار می‌شود.

۵۷۵۷

کد خبر 1467432

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =