وزیر صمت:دلالان خودرو حتما متضرر می‌شوند

وزیر صمت گفت: دلالانی که از فضای به وجود آمده استفاده کردند و قیمت‌های کاذب در بازار به وجود آورده‌اند، با افزایش تولید خودرو و متعاقب آن متعادل شدن قیمتها، حتما متضرر خواهند شد.

به گزارش خبرآنلاین، علیرضا رزم‌ حسینی در جریان بازدید از گروه صنعتی ایران خودرو اظهار کرد:  انجام اصلاحات ساختاری در صنعت خودرو برای داشتن یک خودروسازی موفق را ضروری است و با ایجاد بازار رقابتی، خودروهای با کیفیت و با قیمت مناسب به دست دست مردم خواهد رسید.

وی  افزود: ایران خودرو سهم ۵۴ درصدی در بازار خودرو ایران را به خود اختصاص داده است، این شرکت با پیشینه‌ای ۶۰ ساله شرکتی نامدار در منطقه می‌باشد.

انجام تمامی تعهدات خودرویی به مشتریان را در دستور کار قرار داده‌ایم

وی در ادامه با اشاره به سیاست‌های وزارت صمت در خصوص ایران خودرو در چند ماه گذشته اضافه کرد: رفع تعهدات خودرویی به مشتریان و کاهش هزینه‌های سربار را در این گروه صنعتی دنبال کردیم.

فضای کشور باید به سمت ترغیب خودروسازان به افزایش تولید برود

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین تصریح کرد: فضای کشور باید به سمتی برود که همه خودروسازان نسبت به افزایش تولید خود مبادرت ورزند.

رزم حسینی با اعلام افزایش تولید قابل توجه در گروه صنعتی ایران خودرو، ادامه داد: تا پایان سال بیش از ۵۰ درصد در حوزه خودرو کشور افزایش تولید خواهیم داشت که با این افزایش تولید قیمت‌ها نیز در بازار متعادل خواهد شد.

متضرر شدن دلال‌ها با ایجاد تعادل در قیمت خودرو درپی افزایش تولید آن

وی تاکید کرد: دلالانی که از فضای به وجود آمده استفاده کردند و قیمت‌های کاذب در بازار به وجود آورده‌اند، با افزایش تولید خودرو و متعاقب آن متعادل شدن قیمتها، حتما متضرر خواهند شد.

انجام اصلاحات ساختاری در صنعت خودرو برای داشتن یک خودروسازی موفق در آینده

وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: برای داشتن یک خودروسازی خوب در کشور، باید اصلاحات در ساختار خودروسازان، سهام خودروسازان و مدیریت صنعت خودروسازی داده شود.

ضرورت اصلاح صنعت خودرو برای تولید خودروی با کیفیت در بازاری رقابتی

رزم حسینی با بیان اینکه به دنبال اصلاح صنعت خودرو هستیم، بیان کرد: این اتفاق به گام و مرحله به مرحله باید اتفاق بیفتد تا با ایجاد بازار رقابتی خودروی با کیفیت بدست مردم برسد.

وی با بیان اینکه تصمیمات لازم برای این برنامه گرفته شده است، گفت: حدود ۲ ماه است که در کمیته تخصصی خودروی وزارت صنعت، معدن و ‌تجارت با حضور فعالان اقتصادی، تولیدکنندگان و کارشناسان با توجه به تجربه چهل ساله در این حوزه تصمیمات خوبی گرفته شده است.

به دنبال ارتقاء توان تولید بخش خصوصی برای ایجاد بازار رقابتی در صنعت خودرو هستیم

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: به دنبال ارتقاء توان تولید بخش خصوصی برای ایجاد بازار رقابتی هستیم.

رزم حسینی با تاکید بر ساخت داخل گفت: یقینا به خودروسازان و شرکت هایی که در جهت خودکفایی، قطع وابستگی و تکیه بر ساخت داخل با استفاده از توان داخلی گام بردارند باید امتیازهای ویژه ای داده شود.

وی همچنین در پایان ابراز امیدواری کرد که با اصلاح صنعت خودرو، حمایت از توان بخش خصوصی توانمند و ایجاد بازار رقابتی خودروهایی باکیفیت و با قیمت مناسب به دست مردم عزیز کشورمان برسد.

گفتنی است وزیر صنعت، معدن و تجارت از بخش‌های مختلف ایران خودرو بازدید به عمل آورد و همچنین از نام خودروی «تارا» رونمایی کرد.

همچنین تولید انبوه موتور جدید خودروی تیوفایو پلاس ویژه خودروی «تارا» نیز آغاز شد.

223224

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1467557

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =