داوطلبان دریافت واکسن کرونای ایرانی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشند؟

باشگاه خبرنگاران نوشت: واکسن کرونای ایرانی از زمان شیوع بیماری در کشور توسط محققان ایرانی مراحل تولید خود را پیش گرفت و بعد از حدود ۱۰ ماه از شیوع این بیماری در کشور، واکسن تولید شده در شرکت شفا فارمد وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام به مرحله تست بالینی انسانی نزدیک شده است.

کارآزمایی بالینی بررسی بی خطری و ایمونوژنیسیتی واکسن غیر فعال COVID-۱۹ (شرکت شفافارمد) در جمعیت سالم با هدف تعیین بی خطری و ایمونوژنیسیتی واکسن غیر فعال COVID-۱۹ در جمعیت سالم مورد مطالعه قرار گرفته است.

این مطالعه دوسوکور (داوطلبین و ارزیابی کنندگان پیامد) دارای پلاسبو بر روی ۵۶ فرد داوطلب سالم در هر دو جنسیت در محل هتل ارم تهران (تجهیز شده برای کارآزمایی بالینی) انجام خواهد شد. داوطلبان پس از دریافت تصادفی دوز ۳ یا ۵ میکروگرم واکسن یا پلاسبو (بر اساس دو مرحله مطالعه دوز کم و دوز زیاد) دو نوبت در روزهای صفر و ۱۴ واکسن را دریافت و تا روز ۲۸ از جهت بررسی عوارض، ایمنی هومورال و سلولار پیگیری اولیه می‌شوند. تمامی افراد پس پایان مطالعه تا روز ۳۶۰ نیز پیگیری طولانی مدت خواهد شد.

طبق ارزیابی‌های انجام شده تاریخ شروع بیمار گیری مورد انتظار ۲۰۲۰/۱۲/۲۱, ۱۳۹۹/۱۰/۰۱و تاریخ پایان بیمارگیری مورد انتظار ۲۰۲۱/۰۲/۱۸, ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ خواهد بود.

۴۷۴۷

کد خبر 1467620

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =