نقل قول جالب اردشیر رستمی از علامه جعفری درباره ایسم‌ها!

اردشیر رستمی بازیگر سریال «شهریار» با اشاره به سخنان مرحوم علامه محمدتقی جعفری درباره «ایسم‌ها»، گفت: «هر کس در هر جای جهان بهانه ای برای زیستن ایجاد کرد انسان ارزشمند و با خدایی است و باید به او احترام گذاشت.»

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، اردشیر رستمی، کاریکاتوریست در برنامه «قصه های شب چله» گفت: مرحوم علامه جعفری حکایتی را به طنز تعریف می کرد. او می گفت شما اگر تابلویی که من کشیدم را جلوی گاو بگذارید، گاو آن را می‌خورد. تابلوی پیکاسو را هم بگذارید می‌خورد. برای او مهم نیست که این اثر چه ایسمی دارد. رئالیسم، امپرسیونیسم، اکسپرسیونیسم یا ناسیونالیسم یا هر چیزی که هست. او می گفت ما این ایسم ها را ساخته ایم و بالفطره معنایی ندارند. اینها بهانه هایی برای زیستن است.

بازیگر نقش جوانی شهریار ادامه داد: بنابراین هر کس در هر جای جهان بهانه ای برای زیستن ایجاد کرد انسان ارزشمند و با خدایی است و باید به او احترام گذاشت.

رستمی یادآور شد: درخت ازگیل من هم یکی از این بهانه ها است. مثل همه من هم بهانه های کوچک و بزرگ دیگری هم دارم. امیدوارم همه از این بهانه ها زیاد داشته باشیم.

این هنرمند در پایان گفت: مولانا می‌فرماید ای که میپرسی نشان عشق چیست / عشق چیزی جز ظهور مهر نیست / عشقی یعنی مشکلی آسان کنی /دردی از درمانده ای درمان کنی / در میان اینهمه غوغا و شر/ عشق یعنی کاهش رنج بشر.

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1468337

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =