مهمترین عامل پیشگیری از سرقت، آگاه سازی شهروندان است

رئیس حوزه قضایی مروست گفت: در راستای امنیت و آسایش مردم در رابطه با سرقت مهمترین عامل پیشگیری از این جرم رعایت نکات ایمنی توسط مردم و آگاه سازی شهروندان است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ احمد زحمتکش در جلسه ستاد پیشگیری از وقوع جرم با موضوع سرقت بیان داشت: یکی از اهداف مهم  تشکیل این جلسه، همکاری و تعامل دستگاه های اجرایی ذی ربط درمدیریت و کنترل جرایم و آگاه سازی شهروندان از عوامل مهم پیشگیری از جرایم مخصوصاً سرقت است.
این مقام قضایی اظهار داشت: افرادی که اخلال و نظم در امنیت و آسایش مردم را تحت هر شرایطی برهم بزنند، دستگاه قضا، قطعاً با آنان در چارچوب قوانین و مقررات با قاطعیت برخورد خواهد کرد.
زحمتکش استفاده از دوربین های مداربسته در سطح شهر و مکان های مهم و حساس را لازم دانست و تصریح کرد: با توجه به اینکه بیشترین سرقت ها از نوع خرد بوده و توسط افراد غیر بومی گاهاً اتباع بیگانه اتفاق می افتد؛ و ۸۰ درصد از سرقت ها یا کشف نشده و یا در صورت کشف به دلیل عدم ادله کافی از سوی شاکی، منجر به بی نتیجه ماندن پرونده شده که با نصب دوربین های مداربسته در نقاط مهم شهر می توان در کشف جرایم از جمله سرقت کمک بسزایی کرد. 
وی افزود: در کنار تلاش مضاعف نیروی انتظامی، لازم است به کلیه دستگاه های اجرایی و اصناف در خصوص مواظبت از اموال عمومی و شخصی از جمله اهمیت نصب دوربین مدار بسته تذکرات و آموزش های لازم داده شود.
این مقام مسئول در رابطه با استفاده از ظرفیت بسیج با عنوان ضابط خاص در محدوده قوانین مربوطه در تامین امنیت و آسایش شهر مروست ابراز کرد: با توجه به اینکه این شهر بیشترین وسعت جغرافیایی را در سطح شهرستان خاتم دارد، از لحاظ امکانات انتظامی از کمبود نیرو برخوردار بوده است که می توان با استفاده از ظرفیت بسیج در گشت های محلی مخصوصاً در مناطق جرم خیز این کمبود را تا حدودی جبران کرد.
شایان ذکر است در این جلسه ضمن بررسی نظرات و پیشنهادات، مصوباتی در رابطه با این  نشست صورت گرفت.

48

کد خبر 1468760

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =