توسعه خط ریلی مستقیم اصفهان-ترکیه/پیشرفت ۸۰ درصدی مسیر اصفهان-بافق

معاون اقتصادی استانداری اصفهان با اشاره به انتقال بار از استان اصفهان به بندر مرسین ترکیه گفت: با توسعه مسیر خط ریلی مستقیم اصفهان-ترکیه صادرات از اصفهان توسعه می یابد.

سید حسن قاضی عسگر در گفت و گو با خبرنگار خبر آنلاین با تاکید بر توسعه حمل و نقل ریلی در استان اصفهان اظهار داشت: پیشرفت ۸۰ درصدی مسیر ریلی اصفهان-بافق نوید بخش افزایش چهار برابری ظرفیت حمل و نقل ریلی تا سال آینده است.امیدواریم تا سال آینده  به بهره برداری برسد.

معاون اقتصادی استانداری اصفهان با اعلامِ مزیت های دو خطی شدن مسیر ریلی اصفهان-بافق درافزایش حمل بار تصریح کرد:آنتن های محل های بار در مسیر ریلی اصفهان-بافق احداث شده است و آنتن ها به این معناست که خطوط راه آهن تا محل بار امتداد می یابد و امکان انتقال بار فراهم می شود.

وی به انتقال بار از استان اصفهان به بندر مرسین ترکیه هم اشاره ای کرد و گفت: با توسعه مسیر اصفهان-مرسین صادرات از اصفهان توسعه می یابد.

واگذاری لوکوموتیوهای از کارافتاده به بخش خصوصی

قاضی عسگر به واگذاری لوکوموتیوهای از کارافتاده به بخش خصوصی گریزی زد و گفت: با اجرای سیاست های مدیریتی می توان در راستای افزایش بهره وری در صنایع ریلی استان اصفهان اقدامات مهمی انجام داد که می توان به دو خطه شدن مسیرهای ریلی و افزایش متوسط سرعت واگن ها اشاره کرد.

وی اضافه کرد: توسعه «قطار برنامه ای» جهت جذب سرمایه گذار در دستور کار قرار گرفته است و شرکت های حمل و نقل در استان اصفهان به «حمل مشارکتی» تشویق شدند.

معاون اقتصادی استانداری اصفهان با تاکید بر اینکه توسعه خطوط ریلی می تواند در کاهش آلودگی هوا موثر باشد، اظهار داشت: از آنجا که هر لوکوموتیو قادر به جابه جایی بیش از ۳ هزار تن بار است توسعه مسیرهای ریلی در اقتصاد استان اصفهان سهم بسزایی دارد.

48 

کد خبر 1468776

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =