سلب جایگاه نمایندگی نمایندگان مجلس امکان پذیر می شود

ایسنا نوشت:سخنگوی کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس با اشاره به بررسی های جلسه امروز کمیسیون متبوع خود از تصویب تبصره ای خبر داد که بر اساس آن سلب جایگاه نمایندگی نمایندگان مجلس امکان پذیر می شود.

سمیه محمودی با اشاره به جلسه امروز کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه امروز به بحث و بررسی بر سر طرح اصلاح قانون نظارت بر رفتار نمایندگان پرداختیم و ماده ۵ این طرح به تصویب کمیسیون رسید.

وی افزود: این مهم مراجع نظارتی را برای پاسخگویی به استعلامات هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس ملزم می کند مگر اینکه موضوع خلاف امنیت ملی باشد، در ادامه بررسی ها همچنین تبصره ۴ ماده ۶ نیز به تصویب رسید، بر اساس قانون اساسی هیچ شخصی نمی تواند نمایندگان مجلس را از جایگاه نمایندگی سلب کند اما بر اساس بند ۱۳ سیاست های کلی انتخابات ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری این موضوع امکان پذیر است.

سخنگوی کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس در پایان بیان کرد: از این رو اعضای کمیسیون با استناد به این بند تبصره ای را تصویب کردند که در صورت ارائه اسناد و مدارکی مبنی بر عدم دارا بودن شرایط نمایندگی از سوی یک نماینده، گزارش آن به هیأت رییسه برود و موضوع در صحن علنی مجلس بررسی شود.

2727

کد خبر 1468823

برچسب‌ها