رادیولوژی در منزل آلفا طب و مباحثی پیرامون آن

امروزه در موارد بسیار زیادی مراجعه به بیمارستان و مراکز درمانی توصیه نمی شود.

 رادیولوژی در منزل آلفا طب یکی از خدمات درمانی است که بسیاری از افراد ممکن است به آن نیاز داشته باشند. مجموعه ی آلفا طب با پزشک های متخصص خود برای راحتی شما عزیزان تصمیم به انجام کار های رادیولوژی در منزل گرفته است. به این ترتیب شما از پرداخت هزینه های گزاف و همچنین اتلاف وقت خود جلوگیری می کنید. مجموعه آلفا طب با استفاده از پیشرفه ترین دستگاه های تصویر برداری و تکنولوژی های روز دنیا تمامی کار های رادیولوژی شما را در منزل انجام می دهد. در ادامه به معرفی رادیولوژی در منزل می پردازیم.

رادیولوژی چیست؟

رادیولوژی یکی از تخصص های رشته ی پزشکی می باشد که با استفاده از پرتو ایکس و انواع و اقسام امواج و پرتو ها به تصویر برداری از بدن افراد می پردازد و به این ترتیب به تشخیص و درمان بسیاری از حالات غیر طبیعی فرد کمک می کند. هدف رادیولوژی تشخیص بیماری و یا حالات غیر طبیعی با استفاده از تصویر برداری از بدن افراد می باشد.

رادیولوژی امروزه استفاده از دستگاه های ام آر آی (MRI)، سی تی اسکن (CT Scan) ، مامو گرافی و سونوگرافی را نیز در بر می گیرد.

رادیولوژی در منزل برای چه افرادی مناسب است؟

همانطور که می دانیم انجام خدمات پزشکی در منزل برای افرادی مناسب است که توانایی مراجعه به مراکز درمانی را ندارند و یا در معرض ابتلا به برخی از بیماری هستند. امروزه ویروس کرونا نیز یکی از مسائل بسیار مهم برای عدم مراجعه به مراکز درمانی می باشد. مجموعه ی آلفا طب با پزشک های متخصص رادیولوژی و به کار گیری به روز ترین تجهیزات رادیولوژی، در کم ترین زمان ممکن برای راحتی کار شهروندان عکس برداری را در منزل انجام می دهد. خدمات مجموعه ی آلفا طب به افرادی که در ادامه ذکز می کنیم بسیار توصیه می شود.

  • افراد دارای بیماری هایی که توانایی حرکت و جابجایی ندارند.
  • سالمندان
  • افراد دارای شکستگی های لگن و اندام تحتانی
  • بیمارانی که دچار سکته ی مغزی شده اند.
  • افرادی که دارای معلولیت هایی می باشند که رفت و آمد برای آن ها سخت است.
  • بیماران تنفسی برای جلوگیری از استشمام هوای آلوده
  •  و ...

 رادیولوژی در منزل چه خدماتی را شامل می شود؟

سونوگرافی

مجموعه ی آلفا طب خدمات سونوگرافی را در منزل نیز انجام می دهد. سونوگرافی شامل استفاده از امواج اولتراسونی یا امواج صوتی با فرکانس بالا می شود. از سونوگرافی می توان برای بررسی اعضای داخل شکم و لگل استفاده کرد. از جمله اعضایی که توسط سونوگرافی می توان عکس برداری کرد شامل رحم، تخمدان، کبد، کلیه ها، مجاری ادراری، کیسه صفرا، مثانه، غده پروستات، طحال، بیضه ها و ... می شود.

ماموگرافی

ماموگرافی به معنی تصویر برداری از پستان می باشد که با این روش می توان ضایعات و غده های سرطانی خوش خیم و بد خیم را تشخیص داد. ماموگرافی در تشخیص سرطان های سینه و پستان بسیار کمک کنند می باشد و می تواند غده هایی را که قابل لمس نیستند را به پزشک متخصص نشان دهد. ماموگرافی برای غربالگری سرطان پستان استفاده می شود. در افرادی که هیچ گونه علائمی برای سرطان سینه را از خود بروز نداده اند استفاده ازماموگرافی برای آن ها بسیار مناسب می باشد.

رادیولوژی

مجموعه ی آلفا طب با استفاده از دستگاه های رادیولوژی و فلوروسکوپی کاملا دیجیتال با فلت پنل دتکتور و نیز دستگاه پرتابل رادیوگرافی های ساده و تخصصی ( رنگی ) را با حداقل دوز اشعه و با کیفیت بیشتر به صورت دیجیتال توانایی بررسی های دقیق مری و معده، مجاری ادراری، مثانه، روده ، رحم و ... را به متخصصان آلفا طب می دهد. مجموعه ی آلفا طب در رادیولوژی در منزل از روش های میلوگرافی، آرتروگرافی، نفرستوگرافی، یورتر و گرافی، تحت هدایت فلوروسکوپی دیجیتال استفاده می کند.

رادیولوژی در منزل چگونه انجام می شود؟

امروزه در سراسر جهان تقاضا برای انجام رادیولوژی در منزل بسیار افزایش یافته است. در رادیولوژی در منزل کلیه ی فرآیند های رادیولوژی توسط متخصصان با تجربه و کارامد مجموعه ی آلفا طب در منزل خود فرد انجام می شود و دیگر نیازی به مراجعه ی افراد به کلینیک ها نیست. پیشرفت های چشم گیر در زمینه ی تجهیزات و وسایل پزشی باعث شده که امکان انجام فرآیند های رادیولوژی در منزل ایجاد شود.

تجهیزات جدید رادیولوژی که توسط مجموعه ی آلفا طب استفاده می شود به صورت قابل حمل می باشند و دارای وزن سبک و اندازه های بسیار کوچک تری نسبت به تجهیزات کلینیکی هستند. به این ترتیب متخصصان مجموعه آلفا طب به منزل شما مراجعه می کنند و با استفاده از این امکانات و تجهیزات عکس برداری های لازم را در منزل انجام می دهند و سپس تصویر بدست آمده توسط یک پزشک متخصص بررسی می گردد.

رادیولوژی در منزل چه مزایایی دارد؟

یکی ازمهم ترین مزایای انجام خدمات پزشکی در خانه صرفه جویی در زمان و انرژی افراد می باشد. مجموعه ی آلفا طب پس از انجام تصویر برداری با استفاده از تجهیزات خود که کیفیت آن ها مشابه کیفیت دستگاه های موجود در کلینیک می باشد، گزارش کار را در کم ترین زمان به شما ارائه می کنند.

یکی دیگر از مزایای انجام رادیولوژی در منزل برای سالمندان و یا افراد دارای بیماری های خاص می باشد که این افراد بهتر است از خانه خارج نشوند. همانطور که می دانیم امروزه به علت شیوع ویروس کرونا مراجعه به کلینیک ها و مراکز درمانی کار بسیار خطرناکی می باشد. مجموعه ی آلفا طب با استفاده از پزشک های متخصص که پروتکل های بهداشتی را به صورت کامل را رعایت می کنند و همچنین تجهیزات رادیولوژی خود را پس از هر بار استفاده به صورت کامل استریل می کنند. در نتیجه شما می توانید استفاده از این افراد از احتمال ابتلا به ویروس کرونا رد مراکز درمانی جلوگیری کنید.

 مرکز خدمات پزشکی و درمانی آلفا طب

مجموعه آلفا طب با اخذ مجوز رسمی از دانشگاه علوم پزشکی ایران و وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی از سال 1383 تا کنون در حوزه درمان مشغول خدمت رسانی بوده است.

همچنین این مجموعه با همکاری تیم دیجیتال مارکتینگ هشت در حال برگزاری کمپین های خدمات در منزل پاک در راستای کاهش آلودگی ویروس کرونا می باشد.

هدف این مجموعه در طول این 15 سال سابقه درخشان با گردآوری تیمی متخصص و بسیار مجرب با مراتب متنوع از کمک بهیار تا پزشک فوق تخصص و در شاخه های مختلف درمانی از پرستاری و ویزیت پزشک تا تهیه تجهیزات ولوازم پزشکی وسایر خدمات این حوزه ، این بوده تا با تسهیل امر درمان و دریافت خدمات درمانی گوشه ای از معضلات و مشکلات شما هموطنان عزیز را التیام بخشیده و مرهمی بر زخم هایتان باشیم.

ما خود را موظف می دانیم علاوه بر درمان آلام جسمی و فیزیکی انسان ها از نظر روحی نیز در کنارشان بوده و آنان را به آرامشی عمیق برسانیم.

2121

کد خبر 1468966