سامانه بارشی در آسمان ۱۸ استان فعال شد/ کاهش ۱۰ درجه‌ای دما در این مناطق

مهر نوشت: با ورود سامانه بارشی جدید به کشور، آسمان ۱۸ استان برفی و بارانی خواهد شد.

 با ورود سامانه بارشی جدید به کشور طی امروز در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، زنجان، همدان، مرکزی، لرستان، ایلام، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، قزوین، ‌تهران، البرز، گیلان و غرب مازندران بارش باران و برف و در مناطق جنوبی رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

روز پنج شنبه به ‌جز سیستان و بلوچستان، هرمزگان، جنوب کرمان، خراسان جنوبی، ایلام و کرمانشاه در سایر مناطق کشور بارش‌ها ادامه دارد. همچنین طی روز جمعه به‌ جز سیستان و بلوچستان، ایلام، کرمانشاه، غرب خوزستان و غرب آذربایجان غربی در سایر مناطق کشور بارش خواهیم داشت.

طی روز شنبه سامانه بارشی در شمال شرق، برخی نقاط شرق و مناطق شرقی خزر فعال است سپس از کشور خارج می‌شود، طی روزهای جمعه و شنبه کاهش ۵ تا ۱۰ درجه ای دمای هوا در نیمه شمالی کشور رخ می‌دهد.

از بعد ازظهر پنج شنبه و طی روز جمعه خلیج فارس و دریای خزر مواج خواهد بود.

وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده آسمان تهران روز پنج شنبه نیمه ابری تا ابری، در بعضی ساعات بارش پراکنده و وزش باد و با حداقل دمای صفر و حداکثر دمای ۹ درجه سانتیگراد و طی روز جمعه نیز ابری و مه آلود، در بعضی ساعات بارش باران و برف، گاهی وزش باد شدید و با حداقل دمای منفی یک و حداکثر دمای ۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

۲۳۵۲۳۷

کد خبر 1469096

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =