۰ نفر
۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۰
حریری و عون توافق کردند

ایسنا نوشت:منابع نزدیک به کاخ ریاست جمهوری لبنان به روزنامه الجمهوریه گفتند که حریری و میشل عون در جریان دیدار سه شنبه درباره نسخه نهایی کابینه متشکل از ۱۸ وزیر توافق کردند.

طبق گفته این منابع، سعد حریری نخست‌وزیر مکلف لبنان و میشل عون، رئیس جمهوری توافق کرده‌اند که وزارت دادگستری از سهم حزب حریری خارج شده و در اختیار ریاست جمهوری قرار بگیرد و وزارت کشور نیز مانند دوره گذشته در اختیار حزب حریری باقی بماند.

منابع مذکور همچنین گفتند که رئیس جمهوری و نخست‌وزیر مکلف درباره کسانی که ریاست این دو وزارتخانه را عهده دار خواهند شد به توافق رسیدند.

طبق این گزارش، اختلاف عون و حریری بر سر وزارت نیرو بود که میشل عون در مقابل وزارت دادگستری آن را به سعد حریری داده است و دو طرف توافق کرده‌اند که "جو الصدی" در رأس وزارت نیروی دولت جدید منصوب شود.

منابع بعبدا به الجمهوریه گفتند: دیدار بین سعد حریر و عون بعد از بررسی مراحل قبلی دیدگاه نزدیکی درباره تشکیل دولت داشتند. به طوری‌که توافق شد چارچوب نهایی شامل ۱۸ وزیر باشد و نهایتا ترکیب دولت ۶+۶+۶ بدون این‌که یک سوم معطل یا تضمین‌کننده در اختیار هیچ طرفی باشد.

خبرگزاری آناتولی نیز به نقل از یک منبع نزدیک به میشل عون اعلام کرد که جو تشکیل دولت مثبت است و کابینه دولت سعد حریری، در جریان دیدار امروز میان آنها تکمیل خواهد شد.

این منبع به جزئیات بیشتر سهم احزاب از کابینه حریری اشاره‌ای نکرد.

سعد حریری سه‌شنبه برای سیزدهمین بار پس از مکلف شدنش به تشکیل دولت با حضور در کاخ بعبدا با میشل عون دیدار کرد.

نخست وزیر مکلف لبنان در اظهاراتی در کاخ بعبدا بعد از دیدار میشل عون فضای دیدارش با رئیس‌جمهوری را مثبت ارزیابی کرد.

311311

کد خبر 1469101

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =