تاکید مشاور ارشد ظریف بر لزوم پایان حملات نظامی به یمن

علی اصغر خاجی، مشاور ارشد وزیر امور خارجه کشورمان در امور ویژه سیاسی درگفتگوی ویدئو کنفرانسی امروز خود با پیتر سمنی بی، نماینده ویژه سوئد در امور یمن آخرین تحولات سیاسی و وضعیت فجیع انسانی در یمن را مورد گفتگو و تبادل نظر قرار داد.

به گزارش خبرآنلاین، در این گفتگو دو طرف بر لزوم تداوم همکاری های فیمابین به منظور کمک به حل و فصل سیاسی بحران یمن و همچنین بر لزوم عزم جامعه جهانی جهت گسترش ارسال کمک‌های بشردوستانه به مردم یمن به ویژه در شرایط شیوع کرونا تاکید کردند.

مشاور ارشد وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به پایبندی دولت نجات ملی یمن به تعهدات خود در توافق استکهلم و اجرای یک جانبه آن، از کارشکنی ائتلاف سعودی در انجام تعهدات خود انتقاد و ابراز امیدواری کرد با پیگیری‌های جامعه بین‌الملل این توافق احیا و بطور کامل اجرا شود. 

وی همچنین با حمایت از تلاش های دبیرکل و نماینده ویژه وی در امور یمن به منظور پیشبرد طرح صلح در یمن، برضرورت پایان دادن به حملات نظامی برای جلوگیری از تشدید فاجعه انسانی در یمن تاکید کرد. 

نماینده ویژه سوئد در امور یمن نیز در این دیدار با اشاره به مشترکات زیاد و تلاش های دو کشور برای حل و فصل سیاسی بحران یمن، ظرفیت دو کشور را برای ایفای نقش فعالانه در این بحران بسیار بالا ارزیابی کرد و خواهان هماهنگی های بیشتر در این زمینه شد.

311311

کد خبر 1469219

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =