فرق ظریف و سعید جلیلی از نگاه کاربران خبرآنلاین /اصلاح طلبان مذاکره کنندگان بهتری هستند اما.../اصولگرایان چه کسی را برای مذاکره دارند؟

کاربران خبرگزاری خبرآنلاین درباره اینکه اصلاح طلبان مذاکره کننده بهتری هستند یا اصولگرایان نظرات جالبی را مطرح کردند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، تا انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم 6 ماه دیگر باقی مانده اما فضای سیاسی رنگ و بوی انتخاباتی به خود گرفته است. پس از پیروزی جو بایدن بر دونالد ترامپ، بحث بر سر مذاکره با آمریکا در فضای سیاسی باردیگر، داغ شده است. از یک سو اصولگرایان منتقد رویه اصلاح طلبان در مذاکرات بوده و معتقدند اگر مذاکره کنندگان جریان راست باشد، اشکالی ندارد. 

 از سویی دیگر اصلاح طلبان هم نگاه اصولگرایان در مذاکرات را همسو با نگاه مردم و پیش رونده، نمی دانند. محمد هاشمی رفسنجانی، عضو پیشین مجمع تشخیص مصلحت نظام براین باور است که  اصولگرایان در راستای منافع جناحی خودشان نظر می دهند و احتمالا بر این باورند که اگر مذاکره ای، صورت می گیرد روی انتخابات ۱۴۰۰ تاثیرگذار باشد.بنابراین اصولگرایان می گویند مذاکره برای ما خوب است اما برای رقیب و جناح مقابل بد است.

سیدمحمد صدر، چهره دیپلمات و اصلاح طلب نیز در گفتگویی که با خبرآنلاین داشت تاکید کرد:« اگر اصولگرایان بهتر می توانند مذاکره کنند بسم الله».

حال خبرگزاری خبرآنلاین از کاربران محترم خود پرسیده بود:« از نظر شما اصولگرایان مذاکره کنندگان بهتری هستند یا اصلاح طلبان؟ چرا؟»

اصولگرایان متن برجام را بخوانند، هنر کردند

برخی از کاربران خبرآنلاین بر این باور بودند که اصلاح طلبان مذاکره کنندگان بهتری هستند. مثلا آروین نوشت:« ما تجربه جلیلی و ظریف رو داریم اولی فقط مذاکره بدون نتیجه، دومی حداقل برجام و اون رونق اقتصادی بعد اون را دیدیم، اصلاح طلبان موقعی پیروز میشن که مردم مشارکت گسترده میکنن و این پشتوانه مذاکره خارجی شون میشه، البته که از هوش و درایت اصلاح طلبان هم نمیشه گذشت، فک کنم فرق معناداری بین منوچهر متکی و جواد ظریف هست.»

کاربری هم نوشت:« اصلاح طلبان بدلیل آَشنایی بیشتر با فرهنگ غرب بهتر می توانند مذاکره کنند.» شهروند هم با بیان گلایه هایی نوشت:« به نظر من اصلاح طلبان مذاکره کنندگان بهتری هستند. اما مذاکره بدون تصمیم گیری نهایی وضعیتی را به وجود میاره که الان می بینیم. تمام مسئولین در تمام قوا و ارگان های اساسی کشور نظرات متنوع دارند چون دید سیاسی و حزبی دارند. منافع ملی و آینده نگری برای کشور اولویت هیچ جناحی نیست. در تمام دنیا منافع ملی حرف اول را میزنه. چرا اصلا بدبخت شدن مردم برای بعضی از مسئولین اهمیتی نداره؟؟.» 

علی برای خبرآنلاین نوشت:« حداقل 4 تا آدم با سواد بین اصلاح طلبان هست. اصول گرایان رو که دیدیم از جلیلی با جلسات خواب آورش و محسن رضائی  و قالیباف با نظرات مشعشعشون!!!!.» 

رضا حسنی هم نوشت:« اصولگرایان اگر توانستند متن برجام را بخوانند هنر کرده اند. آنی ور و آنی تایم.» عباس نوشت:« اصولگرایان اصلا کسی برای مذاکره ندارند.» 

اصولگرایان در مذاکره بهترند

در این میان تعدادی از کاربران خبرآنلاین موافق مذاکره اصولگرایان بودند. به طور مثال، سروش نوشت:« اصلاح طلبان در مذاکره ها مثل تحصیلکرده ها تئوریمند و کتابی عمل می کنند. ولی برعکس اصولگراها در مذاکره ها بیشتر تجربی تر و عرفی ترند و چون صحنه سیاست صحنه عرفی و تجربی است بنظرم اصولگریان در مذاکره موفق ترند.»

کاربری به نام علی هم نوشت:« بخاطر بدبینی ذاتی اصولگریان به غربی ها اصولگرایان در مذاکره بهترند.»

مجتبی نیز برای خبرآنلاین نوشت:« اصولگرایان به نظرم اصلاح طلبان امتحان خود را پس دادن.»

27215

کد خبر 1469238

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =