پلمپ فروشگاه آرایشی بهداشتی غیرمجاز در آبادان

سرپرست معاونت غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی آبادان از تعطیلی فروشگاه آرایشی بهداشتی در این شهر خبر داد.

زینب جوانمردی در گفتگو با خبرنگار خبرآنلاین در آبادان اظهار کرد: بر اساس گزارش‌های رسیده مبنی بر فعالیت غیرمجاز یک فروشگاه آرایشی بهداشتی که در آن تجویز داروهای ترکیبی برای درمان انواع بیماری‌های پوست، مو و زیبایی انجام می‌گرفت، این فروشگاه شناسایی شد.

وی افزود: در راستای رعایت اصول پروتکل‌های بهداشتی و جلوگیری از ورود افراد غیرمتخصص در حوزه سلامت، بعد از شناسایی واحد متخلف، طی بازرسی نامحسوس تیم کارشناسان معاونت غذا و دارو با همراهی کارشناسان معاونت درمان دانشکده علوم پزشکی و همکاری پلیس اماکن شهرستان آبادان، این واحد پلمب شد.

وی با تاکید بر اینکه تجویز داروهای ترکیبی به طور صرف با نظر پزشک و ساخت آن تنها تحت نظارت مسئول فنی داروساز در داروخانه است، تصریح کرد: هرگونه فعالیت درمانی در زمینه انواع بیماریهای پوستی بایستی تحت‌نظر پزشک متخصص و مرتبط با بیماری انجام شود لذا ساخت داروهای ترکیبی و عرضه محصولات با ادعای درمان در اماکنی غیر از داروخانه، دخالت در امور پزشکی و درمان بوده و تخلف محسوب می‌شود.

وی از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف در حوزه سلامت، آن را از طریق شماره‌گیری سامانه تلفنی ۱۹۰ اطلاع‌رسانی کنند.

46

کد خبر 1469269

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =