آشفتگی در کاخ سفید؛ کارکنان تکلیف‌شان را نمی‌دانند

ایسنا نوشت:امتناع کاخ سفید از اذعان به شکست دونالد ترامپ مقابل جو بایدن، موجب آشفتگی کارکنانی شده است که هم می‌خواهند به او وفادار به نظر برسند و هم برای زندگی بعد از کاخ سفید آماده شوند.

به گزارش پایگاه خبری هیل، کارکنان کاخ سفید چهارشنبه یادداشتی دریافت کردند که از آنها می‌خواست لیستی از کارها را پیش از تحویل دفاترشان به دولت آتی در ماه آینده انجام دهند. اما ساعاتی بعد از آن، ایمیل دیگری به دست آنها رسید که به کارکنان می‌گفت آن دستورالعمل‌ها را نادیده بگیرند و ظرف روزهای آتی جزئیات بیشتری دریافت خواهند کرد.

امتناع رئیس جمهوری از اذعان به شکست، چارچوب زمانی کارکنان کاخ سفید برای تحویل این ساختمان و مشاغل آتی آنها را پیچیده کرده است چون برخی از دستیاران نمی‌خواهند که بی‌وفا به نظر برسند.

شماری از کارکنان ارشد پست‌های خودشان را ترک کرده‌اند و تعدادی دیگری در خفا به دنبال مشاغلی برای خود هستند و درباره زندگی پس از کاخ سفید صحبت می‌کنند. اما در ظاهر دستیاران ارشد، ترامپ را بابت مبارزه برای نتایج انتخابات ستایش می‌کنند، آن هم در شرایطی که رئیس جمهوری آمریکا تاکنون مدرکی که بتواند نتیجه را تغییر دهد، ارائه نکرده است.

نشانه‌های رو به رشدی وجود دارد که دستیاران ارشد برای زندگی بعد از کاخ سفید آماده می‌شوند. یک مقام دولتی سابق گفت: نیروهای کاخ سفید چندین هفته است که به دنبال شغل تازه‌ای هستند. هیچ نوع تاثیری از رفتارهای احمقانه ترامپ روی افراد جدی ندیده‌ام.

311311

کد خبر 1469383

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =