باران هم آلودگی هوای تهران را نشست/ اعلام شاخص آلایندگی

کیفیت هوای پایتخت امروز، پنجشنبه، به رغم بارندگی در این کلانشهر از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه ای ۱۱۷ ، در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس از جمله بیماران قلبی و ریوی، زنان باردار، کودکان و سالمندان است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز بر روی شاخص ۱۳۱ در شرایط ناسالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۶۴، ازن با شاخص ۸، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۵۳ و منواکسید کربن با شاخص ۲۹ بوده است.

بر این اساس، ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۱۶ با شاخص ۳۷، فرمانداری شهر ری در منطقه ۲۰ با شاخص ۳۸ و میدان امام خمینی (ره) در منطقه ۱۲ با شاخص ۵۳ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با کمترین آلایندگی جزو مناطق سالم بودند.  

ایستگاه شریف در منطقه ۲ آلوده‌ترین منطقه

همچنین ایستگاه‌های شریف در منطقه ۲ و پارک سلامت منطقه ۱۷ با شاخص ۱۵۹ و شادآباد در منطقه ۱۸ با شاخص ۱۵۷ در همین مدت از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را داشتند.  

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

۱۵ روز هوای پاک از ابتدای امسال تاکنون

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۱۷۹ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۸۲ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ٢ روز ناسالم برای همه گروه‌ها در تهران به ثبت رسیده است.

۴۷۲۳۱

کد خبر 1469390

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =