موفقیت در برندسازی چگونه میسر خواهد شد؟

موفقیت در برندسازی نیازمند رعایت به کارگیری استراتژیهای خاص برندسازی می‌باشد. در این مقاله برخی از نکات مهم برای برندسازی را به شما خواهیم گفت تا به کمک آنها بتوانید مشتریان وفادار بیشتری را به برند تجار خود جذب نمایید.

از اهمیت برند و برندسازی در کسب و کار چه می‌دانید؟ بر اساس نظرسنجی نیلسون، ۵۹ درصد از مصرف‌کنندگان برای خرید محصولات جدید به سراغ برندهای آشنا می‌روند. اگر به تازگی اقدام به راه‌اندازی کسب و کار کرده‌اید و می‌خواهید خود و خدماتتان را به دیگران معرفی نمایید باید بدانید که برندهای بسیار بزرگ که مشتریان وفادار و بودجه‌های کلان بازاریابی دارند، رقیب شما در بازار کار هستند. پس برای بهتر دیده شدن باید به دنبال راهی برای متمایز کردن خود باشید و استراتژیهای صحیح و باثباتی را برندسازی در پیش گیرید. شما برای موفقیت در برندسازی به چیزهایی فراتر از طراحی یک لوگوی جذاب یا پخش آگهی تبلیغاتی در یک رسانه مرتبط نیاز دارید. اما چطور باید برندسازی کرد؟

نخستین گام برای رسیدن به موفقیت در برندسازی این است که هدف خودتان را مشخص کنید. فراموش نکنید که تمام برندهای موفق از همان ابتدا یک هدف بزرگ برای خودشان در نظر گرفته‌اند. شما هم باید چنین هدفی برای خودتان داشته باشید. بعد از تعیین هدف باید اقدامات دیگری هم برای برندسازی انجام دهید که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به بررسی دلایل موفقیت و شکست برندهای رقیب، تعیین مخاطبان هدف، مشخص کردن ویژگیها و مزایای مهم برند، برجسته کردن شخصیت برند، حفظ ثبات روند برندسازی و به‌کارگیری استراتژیهای بازاریابی، اشاره کرد. هر کدام از این مواردی که ذکر کردیم می‌توانند به صورت جداگانه مورد بحث و بررسی قرار گیرند. هر کدام از این عوامل هم به نوبه‌ی خود مهم هستند و تاثیر زیادی در برندسازی دارند. اما در ادامه می‌خواهیم یکی از عوامل را مورد بررسی قرار دهیم و راجع به تاثیر بازاریابی نوین بر معرفی برندها صحبت کنیم.

موفقیت در برندسازی با کمک روش‌های نوین بازاریابی

فرقی نمی‌کند که بخواهید کسب و کار بزرگ راه بیاندازید و یا یک کسب و کار کوچک و حتی خانگی. اگر در ابتدای راه بهترین و ناب‌ترین ایده‌ها را هم داشته باشید و با کیفیت‌ترین محصولات و خدمات را هم ارائه دهید اما کوچکترین هزینه‌ای برای بازاریابی و تبلیغات خود نکنید، بدون شک برند شما با شکست سختی مواجه خواهد شد. در نظر داشته باشید که کسب و کارهای امروزی دیگر جنبه‌ی سنتی خود را از دست داده‌اند. در بازاریابی سنتی برای معرفی برند خود در شهرهای مختلف نیاز به تبلیغات تلویزیونی در شبکه‌های استانی و یا نصب بنر در شهرهای مختلف داشتید که این کار هزینه‌بر هم بود. اما امروزه به کمک دیجیتال مارکتینگ و حضور چشمگیر در اینترنت می‌توانید به تعامل با مشتریان و مخاطبان خود بپردازید و راجع به خدمات و محصولاتتان با آن‌ها صحبت کنید و به موفقیت در برندسازی دست یابید.

اینستاگرام، محبوب‌ترین رسانه تبلیغاتی

در حال حاضر اینستاگرام، به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین و بانفوذترین شبکه‌های اجتماعی در میان کاربران اینترنتی به شمار می‌آید. استغاده از این رسانه‌ی تبلیغاتی پربازده به شما برای پیشبرد اهدافتان و رسیدن به موفقیت در برندسازی کمک خواهد کرد. مزیت استفاده از اینستاگرام این است که شما برای حفظ اثرگذاری خود در آن به هزینه‌های هنگفت نیاز ندارید. امروزه خیلی از مدیران و صاحبان کسب و کارهای نوپا از این پلتفرم برای سودآوری در استارتاپ خود استفاده می‌کنند و انصافاً با نتایج فوق‌العاده‌ و رضایت‌بخشی هم روبرو می‌شوند.

تبلیغ و آگهی شما می‌تواند با استفاده روشهای مختلفی در صفحات پرمخاطب و مرتبط اینستاگرام نمایش داده شود. از جمله این روشها می‌توان به تبلیغات استوری، تبلیغات ساعتی، تبلیغات ریچ و تبلیغات ایمپرشن اینستاگرام اشاره کرد. هرکدام از این روشها برای نیاز خاص استفاده می‌شوند برای مثال، در تبلیغات ایمپرشن، آگهی شما در قالب عکس یا ویدئو همراه با متن در پیج‌های محبوب و پربیننده نمایش داده می‌شود. مسلماً این‌کار به بهتر دیده شدن محصولات و خدمات و همچنین موفقیت در برندسازی شما کمک خواهد کرد.

یکی دیگر از روشهای تبلیغاتی در اینستاگرام، تبلیغات بازدیدی اینستاگرام است که به آن تبلیغات ویدیویی نیز گفته می‌شود. تبلیغات بازدیدی از نوع ویو (View) ، مخصوص ویدئو یا کلیپ می‌باشد. در این روش تبلغاتی هدف دیده شدن ویدئو است که همراه با متن، با بیشترین اثر و الهام‌بخشی در پیج‌های محبوب و پربیننده به صورت پست اینستاگرام نمایش داده می‌شود. شما می‌توانید با توجه به نیازتان یکی از این روشهای تبلیغاتی را به کارگیرید. اگر بتوانید خوب و هوشمندانه عمل کنید، به موفقیت در برندسازی دست خواهید یافت و از این طریق می‌توانید به تعداد زیادی از مشتریان بالقوه‌ دسترسی پیدا کنید.

برای برندسازی خود در اینستاگرام از متخصصان این امر استفاده کنید

اگر برای موفقیت در برندسازی با استفاده از اینستاگرام تبحر خاصی ندارید و نمی‌دانید که دقیقا باید چه نوع استراتژی را در پیش بگیرید، نگران نشوید. موبودید، اولین و بزرگترین سایت تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی در ایران است که برای انجام تبلیغات صحیح و اصولی در شبکه‌های اجتماعی معرف به ویژه اینستاگرام به شما کمک می‌کند. کارشناسان و متخصصان موبودید به واسطه‌ی تجارب قدرتمندی که در زمینه‌ی تبلیغات برای کسب و کارها و حتی استارتاپ‌ها دارند، می‌توانند به عنوان پلی محکم و استوار بین شما و دنیای چند ده میلیون نفری کاربران ایرانی در فضای مجازی قرار گیرند. آموزشهای مفید و کاربردی ارائه شده در این سامانه همچون دیلیت اکانت اینستاگرام، گذاشتن لایو و استوری در اینستاگرام و ...، به شما کمک می‌کند که بتوانید در اینستاگرام حرفه‌ای‌تریم شکل ممکن عمل کنید.

2121

کد خبر 1469846