تنها سند حاکم در آموزش و پرورش سند تحول است

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: با اجرای سند تحول بنیادین در شش ساحت تربیتی زمینه تربیت متوازن برای تمام دانش آموزان فراهم شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ حسنعلی اصغری، مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین در گردهمایی مدیران و روسای آموزش و پرورش سراسر استان با اشاره به افزایش تغییرات، دگرگونی ها و عدم قطعیت پیش بینی آینده در دنیای پرتحول امروز برنامه ریزی و ترسیم چشم انداز را امری بسیار ضروری و مهم عنوان کرد.

او هم افزایی و مشارکت حداکثری را از ویژگی های یک مجموعه موفق نام برد و گفت: مدیران در مناطق باید با ایجاد هم افزایی با همکاری سایر دستگاه ها و نگاه عمیق علمی تمامی ظرفیت های منطقه را با اهداف نظام تعلیم و تربیت همراه کنند چراکه تحقق اهداف تعلیم و تربیت با مشارکت و هم افزایی امکان پذیر است.

اصغری با اشاره به رشادت‌های سردار سرافراز اسلام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی گفت: همه ما به شهدا گرانقدر و خانواده معظم آنها بدهکار هستیم بنابراین باید با داشتن باورهای عمیق ایمانی در مسیر خط سرخ شهدا حرکت کنیم همانطور که شهید سلیمانی با اتخاذ تدابیر قاطعانه ، مدبرانه و عالمانه به مسئولیت خود در بهترین شکل ممکن عمل کرد.

او تاکید کرد: برای گام برداشتن و نهادینه کردن مکتب شهید سلیمانی و فرهنگ ایثار و حفظ ارزش‌های انقلابی و تداوم راه شهدا باید از شعار زدگی دوری کنیم و تلاش کنیم تا سبک زندگی شهدا به خوبی در بین دانش آموزان تبیین شود.

مدیرکل آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه مهم‌ترین وظیفه ما پرورش همه‌جانبه دانش‌آموزان در تمام ساحت‌های تربیتی است؛ گفت: با اجرای سند تحول بنیادین در شش ساحت تربیتی زمینه تربیت متوازن برای تمام دانش آموزان فراهم شده، تنها سند حاکم در آموزش و پرورش سند تحول بنیادین است.

اصغری آموزش و پرورش را عامل بوجود آورنده تفکر خلاق دانسته و گفت: باید بیشتر کوشش ها مصروف بارآوردن انسانهای خلاق و مبتکر شود، در سازمانهایی که مدیران نسبت به مشارکت افراد در تصمیم گیری ها و دادن مسئولیت و اختیار علاقه بیشتری نشان می دهند ، میزان خلاقیت ،ابتکار و مسئولیت پذیری برای حل مسائل افزایش می یابد.

مدیرکل آموزش و پرورش تعلیم پذیر بودن را از اصول مهم یک سازمان یادگیرنده دانست و گفت:  اگر شوق یادگیرندگی در یک مجموعه ضعیف شود و تعلیم و آموزش کم فروغ شود، در آن صورت جریان تعلیم و تربیت موفق نخواهد بود.

این مقام مسئول معلم را اساسی‌ترین عنصر و تأثیرگذارترین مؤلفه نظام تعلیم و تربیت معرفی کرد و گفت: معلمان متعهد با نقش مؤثّر خود توانسته اند به رسالت خطیر هدایت تفکّر جامعه به خوبی عمل کنند.

کد خبر 1469872

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =