چرا طارمی در پنالتی گرفتن قهار است؟

دنیای ورزش تورنتو نوشت: اوجوگو در گزارش اخیر خود با نگاهی جالب آمار طارمی در لیگ پرتغال را بررسی کرد و او را یک مهاجم کامل و تاثیرگذار دانست.

مهدی طارمی در دیدار مقابل بنفیکا در فینال سوپرکاپ پرتغال توانست در گل اول تیمش اثر گذار باشد و با گرفتن یک پنالتی، به پورتو کمک کند.

پورتو در انتها با شکست ۲ بر صفر بنفیکا توانست اولین جام فصلش را بالا ببرد و مهاجم ایرانی به اولین قهرمانی‌اش در پورتو دست یابد.

پنالتی گرفتن‌های طارمی پس از حضور در لیگ پرتغال از فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰ باعث شد تا روزنامه اوجوگو گزارشی از درخشش ستاره ایرانی بنویسد.

اوجوگو در گزارش خود نوشت که مهدی طارمی نه تنها با گلزنی و پاس گل به تیمش کمک می‌کند، بلکه می‌تواند پنالتی‌های زیادی نیز از مدافعان حریف بگیرد.

از زمانی که طارمی وارد لیگ پرتغال شده تاکنون توانسته ۱۲ پنالتی بگیرد. او ۹ بار برای ریوآوه و ۳ بار برای پورتو موفق به گرفتن خطا در محوطه جریمه شده است. در فصل ۲۰۲۰-۲۰۲۱ او با گرفتن ۳ پنالتی پس از مارگا(مهاجم دیگر پورتو) با ۴ بار در رده دوم بیشترین خطا در محوطه جریمه، قرار گرفته است.

اوجوگو نوشت که این آمار به طارمی کمک می‌کند تا به یک مهاجم کامل و تاثیرگذار بدل شود. او با ترکیبی از تکنیک و فیزیک بدنی می‌تواند باعث خطای مدافعان شود مثلا در دیدار مقابل بنفیکا و در ۷۶ دقیقه که در زمین حضور داشت، او با ۵ خطا، بیشتر از هر کسی در میدان رویش خطا شده بود.

طارمی در ۳۵۶ دقیقه که در لیگ پرتغال بازی کرده، بیشترین لمس توپ را در محوطه جریمه داشته است 

۲۵۶ ۲۵۱

کد خبر 1470200

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =