واکسن روسی کرونا در افراد مسن مصونیت ۹۰ درصدی ایجاد می‌کند

مهر نوشت: وزیر بهداشت روسیه از تزریق واکسن کرونای ساخت این کشور به افراد بالای ۶۰ سال در این کشور خبر داده و افزوده که واکسن یادشده در این اشخاص مصونیت ۹۰ درصدی ایجاد می‌کند.

 وزارت بهداشت روسیه روز گذشته مجوز تزریق واکسن «اسپوتنیک وی» را به افراد بالای ۶۰ سال در این کشور صادر کرد. بنابراین افراد کهنسال زودتر از دیگر گروه‌های سنی در این کشور واکسن کرونا را دریافت می‌کنند.

در عین حال شهروندان روسیه خواستار واکسیناسیون کامل اتباع این کشور و سپس صادرات واکسن روسی به دیگر کشورهای جهان هستند. همین مساله موجب شده تا صادرات ۳۰۰ هزار دوز واکسن «اسپوتنیک وی» به آرژانتین با اعتراض‌های گسترده مردم این کشور مواجه شود.

واکسن روسی کرونا بدون مشکل در مسکو در دسترس است، اما توزیع آن در دیگر نقاط به طور وسیع رخ نداده است. برخی کشورهای آمریکای لاتین و نیز کشورهای همجوار با روسیه برای خرید واکسن تولیدی این کشور تمایل نشان داده‌اند.

واکسن اسپوتنیک وی قبلاً بر روی بیش از ۴۲ هزار داوطلب آزمایش شده بود و بررسی‌ها نشان داده است که تزریق واکسن مذکور بر روی این افراد مصونیت ۹۲ درصدی در برابر ویروس کرونا ایجاد می‌کند. واکسن روسی کرونا در تابستان وارد مرحله آزمایش‌های انسانی شد.

۲۳۵۲۳۷

کد خبر 1470242

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =