رئیس فدراسیون کوهنوردی: ارتفاع برف پس از ریزش بهمن ۱۵ متر شده/ هنوز ۲ کوهنورد مفقودند

رضا زارعی در خصوص آخرین وضعیت جستجوها برای یافتن پیکر کوهنوردان در ارتفاعات تهران گفت: این حوادث بسیار دردناک بود.طبق آماری که هلال احمر اعلام کرده تاکنون ۱۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند و پیکر دو نفر نیز در زیر بهمن در دارآباد هنوز پیدا نشده است.

به گزارش خبرآنلاین، وی در مورد اینکه آیا می‌توان امروز به آنها دسترسی پیدا کرد، گفت: حجم برف پس از ریزش بهمن بسیار زیاد شده و حدود ۱۵ متر است. با توجه به تابش آفتاب احتمال ریزش مجدد بهمن وجود دارد و در این شرایط جان امدادگران هم مهم است.

رئیس فدراسیون کوهنوردی عنوان کرد: در روز جمعه با توجه به تماس‌هایی که خانواده‌ها با هلال احمر گرفته بودند، آمار مفقودین خیلی بالا بود، اما خیلی از آنها به خانه بازگشتند.  همانطور که گفتم فعلا آمار فوتی‌ها ۱۱ نفر است. یک نفر هم در ایستگاه ۵ دچار مشکل شده بود که در بیمارستان فوت کرد که شاید آن هم به این آمار اضافه شود.

زارعی در مورد اینکه قبلا حوادث اینچنینی در ارتفاعات تهران داشتیم یا خیر، عنوان کرد: چند سال قبل در توچال ۱۵ نفر فوت کردند، اما با توجه به حضور امداد و نجات، پیشگیری از حوادث بسیار خوب شکل گرفته، اما بی توجهی‌ برخی افراد به هشدارها باعث بروز این مشکلات می‌شود.

او در پایان،در مورد اینکه گفته می‌شود، تله کابین توچال در روز جمعه خاموش بوده است، اظهار داشت: با توجه به باد شدیدی که می‌وزید احتمال داشت کابین‌ها با دکل‌ها برخورد کرده و حادثه آفرین شوند. هرچند اگر مدیریت خوبی در بحث تله کابین نمی‌شد، احتمال داشت تلفات بیشتر هم شود.

۲۳۵۲۳۷

کد خبر 1470308

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =