العامری: پیروزی بر داعش مدیون شهیدان سلیمانی و المهندس است

ایرنا نوشت: رییس ائتلاف «الفتح» عراق تاکید کرد که پیروزی عراق بر گروه تروریستی داعش مدیون جانفشانی های شهیدان سپهبد «حاج قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس و «ابومهدی المهندس» معاون سازمان الحشد الشعبی عراق است.

«هادی العامری» رییس ائتلاف الفتح عراق تصریح کرد: اگر جانفشانی های فرماندهان شهید و همرزمان آنها نبود، پیروزی بر گروه تروریستی داعش بدست نمی آمد.

وی افزود: بین کسانی که مرگ به استقبال آنها می آید و بین کسانی که برای تحقق زندگی شایسته ای برای مردم عراق به استقبال مرگ می رود، تفاوت وجود دارد لذا ما به فرماندهان عملیات پیروزی بر گروه تروریستی داعش و همرزمان آنها کاملا افتخار می کنیم.

العامری که با خبرگزاری العهد گفت وگو می کرد، ادامه داد که جهاد بزرگ و عظیم شهیدان حاج قاسم سلیمانی و حاج ابومهدی المهندس دولت استکبار و داعش ساخته و پرداخته اش را مرعوب کرد و خواب را از آنها ربود.

سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه و ابومهدی المهندس معاون سازمان الحشد الشعبی عراق به همراه ۸ نفر دیگر از همرزمانشان بامداد جمعه ۱۳ دی ۹۸ در مسیر فرودگاه بغداد در اقدام تروریستی کاخ سفید و به دستور مستقیم «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا و با شلیک راکت از پهپادهای ارتش این کشور، به شهادت رسیدند.

در پیامد این اقدام تروریستی کاخ سفید، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه چندین فروند موشک بالستیک را به سمت پایگاه آمریکایی «عین‌الاسد» در استان «الانبار» عراق شلیک کرد.

در پی این موشک باران، پنتاگون در چندین مرحله و به صورت تدریجی اعلام کرد که تعداد ۱۱۰ نفر از نیروهای آمریکایی حاضر در پایگاه عین الاسد دچار آسیب مغزی شده و تحت درمان قرار گرفته‌اند.

این جنایت پلید آمریکا علیه فرماندهان شهید سلیمانی و المهندس سبب شد که نمایندگان منتخب مردم عراق در پارلمان این کشور مصوبه اخراج نیروهای بیگانه از کشورشان را تصویب کنند تا مرحله دیگری از مبارزه مردم عراق علیه اشغالگری آمریکا آغاز شود.

311311

کد خبر 1470417

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =