جوانمردی مُرد؟

جام جم نوشت:حاشیه‌های به وجود آمده در لیگ برتر کشتی صدای استقلالی‌ها را در آورده است.

حاشیه‌های استقلال در لیگ‌برتر کشتی. البته نباید این اتفاق را فقط به استقلال ربط داد. یک طرف دیگر ایران‌مال است و امسال کلی حاشیه باعث شد تا دو تیم بیشتر سر زبان‌ها بیفتند. در نهایت هم این تیم ایران‌مال بود که توانست جام قهرمانی را بالای سرش ببرد؛ جامی که هنوز که هنوز است حرف و حدیث‌های زیادی درباره‌اش شنیده می‌شود و آتش این اختلافات روزی نیست که سرکش نشود.

 قصه از کجا شروع شد؟
خود کشتی‌گیران؛ به‌خصوص آنهایی که معترض هستند می‌گویند اتفاق زیاد افتاده اما نمی‌شود ثابتش کرد. می‌گویند کار خیلی شیک و تمیز انجام شده و اگر هم حرفی بزنیم می‌شویم آدم بد قصه. ایران‌مال چند سالی است که دارد قهرمانی در لیگ‌برتر کشتی را جشن می‌گیرد. در سال‌های قبل این تیم با نام بیمه‌رازی در مسابقات شرکت می‌کرد؛ تیمی که اسپانسرینگ کشتی حتی در زمان ریاست رسول خادم را هم بر عهده داشت و خیلی از رقابت‌ها از جمله مسابقات باشگاه‌های جهان با اسپانسری این برند انجام ‌شد. شاید همین قهرمانی‌های پی‌درپی باعث شد تا حساسیت‌ها روی بیمه‌رازی و سپس ایران‌مال بیشتر شود.

حاشیه‌هایی که فدراسیون ایجاد کرد
استقلالی‌ها مدعی هستند حاشیه‌هایی که فدراسیون ایجاد کرده  در به‌وجودآمدن این اتفاق‌ها بی‌تاثیر نبوده است. تا قبل از رسیدن به فینال استقلال خوب داشت نتیجه می‌گرفت و شاید اگر مهره‌های اصلی‌اش را در اختیار داشت ماجرا طور دیگری رقم می‌خورد. این در حالی است که در اقدامی عجیب تاریخ مسابقات جام‌جهانی صربستان هم مصادف شد با فینال لیگ‌برتر!
به همین دلیل بود که استقلالی‌ها با فدراسیون و سازمان‌لیگ نامه‌نگاری کردند تا با توجه به حضور امیرمحمد یزدانی و یونس امامی فینال به تعویق بیفتد. اتفاقی که هرگز نیفتاد.

کرونا و بینی عمل شده و موبایل‌هایی که از دسترس خارج شد!
چند روز قبل از فینال لیگ کشتی فدراسیون جواب نامه استقلالی‌ها را می‌دهد و با این عنوان که امیرمحمد یزدانی به کرونا مبتلا شده اجازه حضور او در تیم‌ملی و فینال لیگ داده نمی‌شود! نکته جالب توجه اینجاست که رضا یزدانی سرمربی تیم کشتی آزاد استقلال به همراه تیم پزشکی به خانه امیرمحمد یزدانی(که اتفاقا فامیل رضا یزدانی هست)مراجعه کرده و از او تست کرونا می‌گیرند که این تست منفی می‌شود.
این حرف را خود یزدانی تایید کرده است. دیگر کشتی‌گیر استقلالی‌ها یعنی یونس امامی هم که تلفن همراهش از دسترس خارج شده بوده دو روز پس از فینال با نامه‌ای در دست به باشگاه مراجعه می‌کند.نامه‌ای که تایید پزشک برای استراحت مطلق به دلیل عمل بینی بوده است. جالب اینجاست که رضا یزدانی پزشک معالج امامی را هم پیدا می‌کند و به این نتیجه می‌رسد که عمل، یک عمل غیرضروری پلیپ بوده است؛عملی که می‌شد حتی بعد از فینال انجام شود!

یونس امامی:استقلالی‌ها خودشان گفتند به خانه بروم
یونس امامی کشتی‌گیر تیم استقلال که متهم است چند روز قبل از فینال بینی‌اش را عمل کرد دراین‌باره می‌گوید:«استقلالی‌ها از من شکایت کرده‌اند اما هنوز مشخص نشده چه زمانی باید به کمیته انضباطی بروم.»
او در مورد این‌که گفته شده در آستانه مرحله پایانی لیگ بارها و بارها تماس استقلالی‌ها را بی پاسخ گذاشته، گفت:« این‌که گفته‌اند هر چه زنگ می‌زدند، من جواب نداده‌ام، اصلا صحت ندارد. هیچ تماسی از سوی استقلالی‌ها نداشتم. من گواهی پزشکی داشتم. به اردوی استقلال هم رفتم، در حالی که دیدم در جایی گفتند اصلا در اردو شرکت نکرده‌ام. به اردو رفتم و خودشان گفتند به خانه بروم.»

 

رضا یزدانی:دوست نداشتند استقلال قهرمان شود


سرمربی کشتی استقلالی‌ها که حسابی از اتفاقات به وجود آمده ناراحت است در این باره می‌گوید:«وقتی ‌امامی در ۷۰ و امیرمحمد یزدانی در ۶۵‌کیلوگرم را به عنوان دو کشتی‌گیر اصلی و ملی‌پوش نداشتیم خواستیم مسابقه فینال عقب بیفتد. امامی در انتخابی تیم‌ملی در ۷۰‌کیلوگرم کشتی گرفت و اول شد. برای ما هم در رفت ۷۰‌کیلوگرم کشتی گرفت. او پیش از برگزاری دور برگشت لیگ به اردو آمد و اعلام کرد از ناحیه بینی عمل داشتم و مشکلی هم ندارم، اتفاقا با تیم هم چندروزی تمرین کرد و مشکلی نداشت. به من هم گفت مشکلی برای کشتی گرفتن ندارم اما به او گفتم برو استراحت کن برای فینال آماده شو اما بعد این‌که که پول گرفت و رفت دیگر جواب ما را هم نداد! بعد یک گواهی پزشکی به نشان داد که یک ماه نباید کشتی بگیرد در صورتی که بعد عمل آمد و با ما تمرین کرد.»
او این را گفت و ادامه داد:« باقر یخکشی وقتی خواست به استقلال بیاید حتما یکسری افراد با او صحبت کردند تا به استقلال نیاید. فدراسیون دوست نداشت استقلال قهرمان شود. این تیم(ایران‌مال) وابسته به فدراسیون است و نفرات فدراسیون کادر فنی این تیم هستند. حالا بحث‌های دیگر را در جریان نیستم اما این تیم از طرف فدراسیون حمایت شد. اساسنامه را به‌خاطر این تیم از صبح تا بعدازظهر تغییر دادند و استفاده از ۲ ملی‌پوش را به ۳ ملی‌پوش تغییر دادند تا این تیم راحت‌تر قهرمان شود.»

251 251

کد خبر 1470439

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =