صالحی: اربعین را به چتر وفاق تبدیل کنیم

ایرنا نوشت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از مناسک اربعین به عنوان یک میدان برای اتحاد، همگرایی، همزیستی اجتماعی و تعامل انسان‌ها یاد کرد وگفت: باید اربعین را به چتر وفاق تبدیل کنیم.

سید عباس صالحی روز دوشنبه در مراسم اختتامیه ششمین دوره جایزه جهانی اربعین در حسینیه الزهرای سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با تسلیت ایام فاطمیه و شهادت حضرت فاطمه زهرا (ص) به ابعاد مختلف تاثیرگذاری مناسک اربعین اشاره کرد وگفت: اربعین مزه و گستره خاص خود را بین مناسک دینی دارد و هر سال پررونق تر و پرفروغ‌تر شده و اهمیت ساحت های مختلف وجودی انسان را درگیر می کند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه برخی ابعاد مختلف اربعین را از دیگر مناسک متمایز می‌کند پنج ساحت را برشمرد و گفت: این مناسک فرصتی است تا علاوه بر روح و روان، جسم و جان، معرفت و باور و عواطف و احساسات را نیز درگیر خودش می کند.

آیین اختتامیه ششمین دوره جایزه جهانی اربعین روز دوشنبه با حضور ابوذر ابراهیمی ترکمان رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی،  اشرف بروجردی رییس کتابخانه ملی، جمعی از میهمانان داخلی و خارجی با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و شیوه‌نامه‌های بهداشتی در محل حسینیه الزهرای این سازمان برگزار می‌شود.

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1470600

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =