استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه فردیس تکذیب شد

مدیرکل محیط زیست استان البرز با اشاره به دلایل آلودگی هوای کلانشهر کرج گفت: شیر استفاده از سوخت مازوت نیروگاه فردیس پلمب شده است و این نیروگاه از سوخت مازوت استفاده نمی‌کند.

به گزارش خبرآنلاین از البرز؛ «فردین حکیمی» در مورد آلودگی هوای کلانشهر کرج و نقاط پیرامونی آن علیرغم تعطیلی مدارس و کمتر شدن رفت و آمدهای شهری اظهار داشت: در مورد این موضوع مسائلی مانند وارونگی هوا نیز تاثیر بالایی دارد. با وارونگی هوا امکان جابجایی هوا کاهش می یابد.

مدیر کل محیط زیست استان البرز با اشاره به دلایل آلودگی در کلانشهر کرج بیان کرد: وزش باد نقش مهمی در کاهش آلودگی هوا دارد و سبب کاهش آلودگی هوا می‌شود.

حکیمی با تاکید بر اینکه وجود منابع انتشار آلودگی هوا در البرز یک زنگ هشدار است، گفت: به جزء منابع آلودگی موجود در استان، نزدیکی البرز به استان‌های مجاور از جمله تهران سبب می‌شود که گاهی با توجه به جهت جریان وزش باد، استان البرز تحت تاثیر آلودگی هوای پایتخت قرار گیرد.

وی بیان کرد: طبق رصد نتایج ایستگاه‌های سنجش هوای کرج و فردیس در برخی روزها، هوای این شهرها بسیار آلوده‌تر از نواحی غرب استان است، گاهی نیز این نتایج برعکس می‌شود و شهرهای نظرآباد و ساوجبلاغ از مرکز استان آلوده‌تر می‌شود.

وی در پاسخ به اینکه در البرز بخش تولیدی- صنعتی وجود دارد که از سوخت مازوت استفاده می‌کنند، افزود: موردی در این خصوص به محیط زیست استان به صورت گزارش مکتوب نشده است، لوله‌های سوخت مازوت نیروگاه منتظر قائم فردیس هم پلمب شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز، تصریح کرد: تاکید محیط زیست عدم استفاده از سوخت مازوت برای کاهش آلودگی هوا در استان البرز است و این موضوع به واحدهای تولیدی و صنعتی استان نیز اعلام شده است.

46

کد خبر 1470698

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =