۰ نفر
۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۲
۹۶ درصد همدانی ها باسواد هستند

معاون سوادآموزی اداره‌کل آموزش و پرورش استان همدان گفت: بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵، نرخ باسوادی جمعیت در این استان ۹۵.۷ ثبت شده که این آمار یک درصد از میانگین کشوری بیشتر است.

به گزارش خبرآنلاین از همدان ؛ احمد آقامحمدی، در گفتگویی با اعلام مطلب فوق افزود: برهمین اساس میزان باسوادی زنان در استان همدان ۹۴ درصد و مردان ۹۷ درصد است.

وی خاطرنشان کرد: نرخ باسوادی جمعیت ایران در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی ۴۸ درصد بود که این رقم امروز به ۹۴.۷ درصد رسیده و نرخ باسوادی در استان همدان با ۹۵.۷ درصد جمعیت، حدود یک درصد بیشتر از میانگین کشوری است.

آقا محمدی گفت: همدان با ۹۷ درصد، ملایر ۹۶ درصد و نهاوند ۹۵.۲ درصد بیشترین و کبودرآهنگ با ۹۲.۶ درصد نیز کمترین نرخ باسوادی در استان را دارند.

وی با اشاره به اینکه هدف‌گذاری امسال برای سوادآموزی، برگزاری سه دوره آموزشی با حضور ۶ هزار و ۸۰۰ فرد کمسواد و بیسواد برای سوادآموزی و فراگیری آموزش‌ها در مراکز یادگیری استان همدان است که از این تعداد سه هزار و ۱۰۰ نفر در دوره سوادآموزی، ۲ هزار نفر در دوره تحکیم و یک هزار و ۷۰۰ نفر نیز در دوره انتقال آموزش های لازم را فرا می‌گیرند.

آقامحمدی تصریح کرد: برهمین اساس حلقه‌های کتاب‌خوانی، مسابقه کتاب‌خوانی، مسابقه انشاء نویسی و دیگر برنامه‌های جانبی در کلاس‌های سوادآموزی استان همدان در طول سال برگزار می‌شود.

معاون سوادآموزی اداره‌کل آموزش و پرورش استان همدان یادآور شد: ۲۰ مرکز یادگیری محلی در استان داریم که علاوه بر سوادآموزی، بسته تحولی «پیوند سواد و زندگی» را نیز به فراگیران آموزش می دهند.

46

کد خبر 1470827

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =