ایسنا نوشت:مسؤولان رژیم صهیونیستی طی تماس تلفنی با محمد ششم، پادشاه مراکش از این کشور بابت نمایش نقشه‌ای در ویدئوی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی که در آن منطقه صحرا از خاک مراکش جدا شده بود، عذرخواهی کردند.

به گزارش سایت ارم نیوز، انتشار تصاویر این نقشه که در آن منطقه صحرا را از مراکش جدا شده بود، موجب خشم کاربران مراکشی شبکه‌های اجتماعی شد و برخی از آنها به نتانیاهو یادآوری کردند که در توافق ازسرگیری روابط میان دو طرف، درباره به رسمیت شناختن حاکمیت مراکش بر صحرای غربی تضمین داده شده بود.

وبسایت مستقل "هسپرس" مراکش اعلام کرد، برخی مسؤولان اسرائیلی برای عذرخواهی بابت این نقشه با وزارت امور خارجه مراکش تماس گرفتند.

این وبسایت به نقل از حسن کعیبه، سخنگوی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرد: نقشه بریده شده‌ای که در ویدئوی نتانیاهو دیده شد، بسیار قدیمی است و در آن زمان هیچ نقشه جدیدی وجود نداشت که خط بین مراکش و صحرایش را نداشته باشد.

این مسؤول اسرائیلی در ادامه مدعی شد: پرچم مراکش که در ویدئو در کنار نتانیاهو دیده می‌شود، حاکی از دوستی عمیق میان تل‌آویو و رباط است.

بیانیه مشترکی که رژیم صهیونیستی، آمریکا و مراکش در تاریخ ۲۲ دسامبر جاری امضا کردند، شامل اعتراف آمریکا به حاکمیت مراکش بر صحرای غربی و حمایت این کشور از پیشنهاد رباط در مورد خودمختاری این منطقه به عنوان تنها راه برای حل و فصل عادلانه و دائمی درگیری‌ها بر سر این منطقه بود.

311311

کد خبر 1470959

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =