فیلم مستند ناخدا دریایی به جشنواره فیلم فجر می‌رود

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: فیلم مستند "ناخدا دریایی" ساخته‌ی مازیار مشتاق گوهری در سی‌ونهمین جشنواره ملی فیلم فجر شرکت می‌کند.

به گزارش خبرآنلاین از چابهار طاهره شهرکی با اعلام مطلب بالا افزود: این فیلم با مشارکت سازمان به کارگردانی مازیار مشتاق گوهری از فیلم‌سازان برجسته کشور ساخته‌شده و روایتگر زندگی یک صیاد سنتی بلوچ است که برای صید تن‌ماهی به اقیانوس دور سفر می‌کند که اتفاقات این سفر پرماجرا را به تصویر کشیده است.

شهرکی اضافه کرد: معرفی فرهنگ، آداب سنن و همچنین زیبایی‌های چابهار در رودیدادهای مهم فرهنگی و هنری در سطح ملی و بین‌المللی باعث جذب گردشگر و رونق اقتصادی جوامع محلی می‌شود.

شهرکی اظهار داشت: مازیار مشتاق گوهری علاوه‌بر این فیلم تاکنون فیلم‌های زیادی در حوزه فرهنگ و هنر بلوچستان به‌ویژه چابهار تولید کرده که در جشنواره‌های ملی و بین‌المللی مقام‌های متعددی کسب کرده‌اند.

شایان‌ذکر است سازمان منطقه آزاد چابهار در راستای معرفی ظرفیت‌های فرهنگی، هنری و گردشگری منطقه و همچنین حمایت از فیلم‌سازان از فیلم‌هایی مانند "لیپار"، "اورکا" و "خورشید آن ماه" که به زبان بلوچی و با حضور بازیگران استان سیستان‌وبلوچستان به‌تازگی تولیدشده‌اند، حمایت کرده است.

۴۶

کد خبر 1470966

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =