شرایط زرد کرونایی در آبادان شکننده است/  بازگشت احتمالی بیمارستان طالقانی به روال عادی خدمات رسانی عمومی

رئیس مرکز بهداشت شهرستان آبادان با اشاره به ورود شهرستان به وضعیت زرد کرونایی و پایداری کنونی وضعیت، گفت: اگر چه در حال حاضر در بحث کرونا به شرایط پایداری در سطح کشور و شهرستان رسیده ایم اما به هیچ وجه جای اعتماد به این ویروس که هر لحظه به شکلی جهش یافته خود را نشان می دهد، اعتمادی نیست و این شرایط می تواند شکننده باشد.

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین از آبادان، نجمه سیدآقامیری پیش از ظهر امروز در جلسه ی کمیته ی اجرایی ستاد مقابله با کرونا شهرستان با موضوع ابلاغ دستورالعمل اجرایی مناطق دارای شرایط زرد کرونایی، که در محل تالار غدیر فرمانداری ویژه ی شهرستان آبادان برگزار شد، با قدردانی از تمام اعضای ستاد مقابله با کرونا و مردمی که در این نبرد نفس گیر ۹ ماهه با کرونا ویروس کادر بهداشت و درمان را همراهی و کمک کردند، اظهار کرد: انتظارمان آنست که به سبب بهتر شدن وضعیت شهرستان به لحاظ کرونا، نظارت ها سهل انگاشته نشوند تا خدای ناکرده به وضعیت قبل برنگردیم، نظارت های جدی و مستمر همچنان الزامی است.

وی افزود: درباره ی فعالیت تالارها و اصناف و اماکن ورزشی رعایت پروتکل ها در کنار نظارتهای جدی مورد تاکید است و در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی، براساس دستورالعمل کمیته نظارت با آنان برخورد جدی می شود و مکان مربوطه نیز به مدت یک ماه تعطیل می شود.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان آبادان با تاکید دوباره بر ادامه ی نظارت های جدی و سخت گیرانه و برخورد قانونی با متخلفان تصریح کرد: اصناف، تالارها و رستوران ها نسبت به نصب «نرم افزار ماسک» و طی مراحل مربوطه به طور حتم اقدام کنند و پیگیری موارد قید شده در آن باشند.

سیدآقامیری، یادآور شد: خبر خوبی را هم برای شهروندان آبادانی داریم، چنانچه روند بهبودی شرایط کرونایی ادامه داشته باشد و صد البته با نظر و رای قطعی کارشناسان، به احتمال زیاد بیمارستان طالقانی به روند خدمات رسانی عادی خود به مراجعان بر می گردد.

وی با بیان اینکه برای فعالیت استخرها و یکسری از گروههای دیگر، نظر مساعدی نداریم، گفت: طرح شهید سلیمانی مبتنی بر محل محور است و گزارشات از جزء به کل ارائه می شود که در این زمینه بسیج و هلال احمر به خوبی همکاری کرده اند و از این بابت قدردانشان هستیم.

وی با تاکید بر لزوم دعوت، جذب و فعال سازی «سفیران محله» یا به عنوانی دیگر «سفیران سلامت و خانوار» افزود: جذب این سفیران با هر شیوه ی انگیزشی می تواند به ما در موضوع دستیابی به اهداف تعیین شده ستاد مقابله با کرونا و اجرای درست طرح شهید سلیمانی با محوریت محله کمک شایانی کند.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه در شرایط نزولی ابتلا به کرونا در منطقه هستیم اما موضوع قرنطینه ی افراد سرپایی در منازل و نظارت جدی، سخت گیرانه و قانونی با متخلفان همچنان مورد تاکید و تائید است ضمن اینکه در صورت نیاز به شکل غربالگری، تست کووید ۱۹ نیز انجام می شود.

48

کد خبر 1470992

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =