صنایع خلاق در منطقه آزاد اروند فعال می شود

مشاور معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند در صنایع خلاق از فعال شدن صنایع خلاق در آینده نزدیک، خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از اروند،  در نشستی فی مابین صدیقه توکل مدیر توسعه صنایع فرهنگی و خلاق، علی حسنلو مدیر فرهنگی هنری و اجتماعی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و سید محمد سیدی مشاور صنایع خلاق سازمان منطقه آزاد اروند، الزامات فعال شدن صنایع خلاق در منطقه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

سید محمد سیدی با اشاره به نزدیکی صنایع خلاق و فرهنگی و هنری، اظهار داشت: اقتصاد فرهنگ از جمله مواردی است که با فعال شدن صنایع خلاق در منطقه به طور جدی دنبال می شود.

وی مطالعه و تحلیل محیط کسب و کار صنایع فرهنگی و خلاق در منطقه آزاد اروند را یکی از اصلی ترین مباحث این گفتمان دانست و افزود: در این نشست مقرر شد برنامه ریزی برای برگزاری دوره های آموزش صنایع خلاق جهت تجاری سازی محصولات فعالین و علاقه مندان صنایع خلاق را در دستور کار قرار دهیم که با توجه به شرایط کنونی و شیوع کرونا ویروس این دوره ها به صورت وبینار برگزار می شود.

سیدی، زیست بوم، دوره های آموزشی و معرفی صنایع خلاق را جزو الزامات فعال شدن صنایع خلاق در منطقه دانست و خاطرنشان کرد: نظارت بر تدوین زیست بوم صنایع خلاق منطقه آزاد اروند موضوع دیگری بود که مورد بررسی قرار گرفت و درهمین راستا قرار بر این شد تیمی برای مطالعات و شناسایی ذی نفعان صنایع خلاق و ظرفیت های این حوزه در منطقه انتخاب شود.

سید محمد سیدی صنایع خلاق را یک ضرورت دانست وگفت: بدون شک با فعال شدن صنایع خلاق که متمرکز بر هنر و فرهنگ است، شاهد شکل گیری و ارتقا اقتصاد خلاق در منطقه خواهیم بود.

48 

کد خبر 1471057

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =