گلایه‌های بازیگر زن پیشکسوت از بیکاری و بی‌توجهی

میزان نوشت: بازیگر فیلم «دخترشیرینی فروش» گفت: بازی نمی‌کنم، چون پیشنهادی نیست و اگر هم باشد می‌خواهند با مبلغ بیست سال پیش برایشان بازی کنم.

فرحناز منافی‌ظاهر درباره شیوه و وضعیت انتخاب بازیگران در سینما گفت: وضعیت نقش گرفتن و انتخاب بازیگر در سینمای امروز وضعیت به شدت وخیمی است، پیشتر بازیگران براساس اولویت، کیفیت و سابقه انتخاب می‌شدند اما امروز به راحتی با آوردن سرمایه می‌توان هر نقشی را خرید. سینمای امروز به سمت انتخاب بازیگران سرمایه دار رفته است، بازیگرانی که یا خودشان پول دارند و یا می‌توانند برای فیلم اسپانسر جذب کنند، نکته ناراحت کننده آنجاست که این بازیگران معمولا بی استعداد هستند و اثر را نابود می‌کنند اما این اتفاق انگار برای فیلمساز اهمیتی ندارد و با هر کیفیتی صرفا برای پول نقش به آن نابازیگر می‌رسد.

وی با اشاره به سابقه خود در سینما افزود: عجیب است بازیگری باشی که اکثریت سابقه‌ات برای بازی در فیلم‌های سینمایی باشد اما مخاطب خیال کند که تو بازیگر سینما نبوده و تنها برای سریال ساخته شده‌ای، شخص من بعد از نزدیک به سی فیلم سینمایی هیچ پیشنهادی از سینما ندارم، اگر هم پیشنهادی باشد برای نقش‌های بی اهمیت و گذرا است. 

بازیگر فیلم «عروس» حضور برخی بازیگران در سینما را نابجا دانست و اضافه کرد: من در سریال «پدرسالار» بازی کردم، سریالی که در زمان خود بهترین سریال بود، خیابان برای دیدنش خلوت می‌شد، باور کنید اگر به کسی بگویی که یک بازیگر زمانی در پرمخاطب ترین سریال کشور بازی می‌کرده و نقش اصلی داشته و حالا بیکار است تعجب می‌کند اما من اینگونه شدم. 

بازیگر فیلم «دخترشیرینی فروش» دلیل کم‌کاری خود را اینگونه تشریح کرد: بازی نمی‌کنم، چون پیشنهادی نیست و اگر هم باشد می‌خواهند با مبلغ بیست سال پیش برایشان بازی کنم. مشخصاً من با این وضع بازی نمی‌کنم و ترجیح می‌دهم بیکار باشم.

منافی‌ظاهر با اشاره به بد عهدی بسیاری از تهیه‌کنندگان سینما خاطرنشان کرد: بسیاری از پروژه‌های سینمایی با بدقولی تهیه‌کنندگان به مشکل می‌خورد. خود من سال‌ها پیش در یک پروژه بازی کردم و هنوز ۶ میلیون دستمزدم را دریافت نکردم. شش میلیون تومان آن موقع در حال حاضر چه ارزشی دارد. تازه با این وضع تهیه کننده هنوز هم نمی‌خواهد پولم را بدهد و پس می‌خواهد پولم را سر قبرم بیاورد؟

۲۴۱۲۴۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1471177

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =