اجرای برنامه‌های متنوع در قزوین به مناسبت سالگرد شهادت سردارسلیمانی

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین از اجرای دهها برنامه متنوع فرهنگی به مناسبت سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ محمد درافشانی، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین ضمن تسلیت نخستین سالگرد شهادت سپهبد قاسم سلیمانی و  شهید ابومهدی المهندس  افزود: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا در قرآن و سیره پیامبر گرامی اسلام مشهود است و زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست.

او اظهار کرد: فرهنگ ایثار و شهادت یکی از بخش های فرهنگ ناب اسلام است و نتیجه والاترین ارزش هایی می باشد که یک انسان متعهد می تواند به آن مقام دست یابد.

این مقام مسئول در ادامه به برنامه های انجام شده و در دست اقدام سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری به مناسبت سالگرد شهادت سپهبد قاسم سلیمانی اشاره کرد و گفت: ارج نهادن به فرهنگ ایثار و شهادت و ادای احترام به شهید مکتب مقاومت، شهید سپهبد قاسم سلیمانی، از جمله اهداف این برنامه ها است.

درافشانی از اختصاص تبلیغات محیطی برای نخستین سالگرد شهادت سپهبد قاسم سلیمانی را از اقدامات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری برشمرد و افزود: این تبلیغات محیطی شامل چاپ و نصب بنر، تیربرد و پوستر در سطح شهر است.

 این مقام مسئول از دیگر اقدامات شهرداری قزوین به مناسبت گرمیداشت سالگرد شهادت سپهبد سلیمانی را توزیع ۵۰۰جلد کتاب «سردار مقاومت» در میان شهروندان قزوینی ذکر کرد.

 درافشانی از برگزاری مسابقات متنوع فرهنگی در فضای مجازی خبر داد و گفت: این مسابقات شامل «مسابقه ادبی شعر و داستان کوتاه»،«مسابقه تصویرسازی»،«مسابقه دلنوشته کودکانه» و «تولید محتوی وصیت نامه و ویژگی های سردار» است.

او در ادامه از برگزاری پویش صلوات «هدیه به سردار» به مناسبت نخستین سالگرد شهادت سپهبد قاسم سلیمانی خبر داد.

درافشانی افزود: همچنین از دیگر برنامه های سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری می توان به برپایی نمایشگاه عکس مجازی با موضوع سردار دلها و مسابقه کتابخوانی اشاره کرد.

این مقام مسئول در ادامه خاطرنشان کرد: مشارکت سپاه ناحیه امام حسن (ع) در خرید بسته های فرهنگی و پخش در سطح شهر به مناسبت اولین سالگرد شهادات حاج قاسم سلیمانی،مشارکت با بسیج دانشجویی در برپایی نمایشگاه شهری در پیاده راه سبزه میدان و مشارکت در چاپ بنر به مناسبت سالگرد شهید سپهبد سلیمانی از دیگر اقدامات مشارکتی سازمان در سالجاری به مناسبت نخستین سالروز شهادت سپهبد سلیمانی است.

درافشانی در ادامه  به اقدامات سال گذشته سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین به مناسبت شهادت سردار سلیمانی اشاره کرد و گفت: فضاسازی شهری به مناسبت شهادت سپهبد قاسم سلیمانی از جمله این اقدامات بود ،این فضاسازی ها شامل چاپ و نصب تیربرد، بنر و چاپ و توزیع بروشور و پوستر است.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین برگزاری مراسم بزرگداشت سردار شهید سپهبد سلیمانی در خانه های فرهنگ باران، دهخدا، خانه کودک بالن، خانه فرهنگ دانش، عارف، محمدیه، سنجیده ، شهید نواب صفوی و خانه فرهنگ رز را از جمله اقدامات سازمان فرهنگی،فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری در سال گذشته برشمرد که با هدف آشنایی کودکان با شخصیت والای شهید سلیمانی برگزار شد.

درافشانی از دیگر اقدامات شهرداری قزوین در سال گذشته به مناسبت شهادت شهید سلیمانی می توان به مراسم "شبی قرآنی به یاد شهید سپهبد قاسم سلیمانی"  اشاره کرد که در مسجد امام خمینی (ره) برگزار شد.

او افزود: همچنین مراسم گرامیداشت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی از دیگر اقدامات شهرداری قزوین است که با حضور کارکنان برگزار شد.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین در خاتمه گفت: امیدواریم بتوانیم نام و یاد و مکتب شهید سپهبد قاسم سلیمانی را تا همیشه در جامعه زنده نگاه داریم و ترویج دهیم و همچنان ادامه دهنده راه آن شهید بزرگوار باشیم.

48

کد خبر 1471290

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =