۱۱ هنرمند مصری، ظرف ۷۲ ساعت کرونا گرفتند!

ایسنا نوشت: ابتلای ۱۱ هنرمند مصری به کرونا در طول سه روز موجب نگرانی برای ادامه ساخت سریال‌های رمضانی در این کشور شده است.

به گزارش الجزیره، در طول ۷۲ ساعت گذشته، ۱۱ بازیگر، کارگردان، تهیه‌کننده و نویسنده مصری که در حال ساخت سریال بودند، به کرونا مبتلا شده‌اند.

منابع خبری مصری اعلام کرده‌اند که هنرمندانی که در روزهای اخیر به کرونا مبتلا شده‌اند، در قرنطینه به سر برده و وضعیت سلامتی‌شان نگران کننده نیست. از زمان ظهور بیماری کرونا در مصر، تعدادی از هنرمندان به این ویروس مبتلا و تعدادی نیز جان خود را از دست داده‌اند.

ابتلای چندین بازیگر در مدتی کوتاه، سازندگان سریال‌های مناسبتی ماه رمضان در مصر را با بحرانی جدی مواجه کرده است.

کرونا باعث شده تا برخی از سریال‌های مصری با توقف در ساخت مواجه شوند. محمد سامی، کارگردان مصری که یک سریال را برای ماه رمضان آینده می‌سازد، پس از ابتلایش به کرونا ساخت سریالش را تا زمان بهبودی‌اش متوقف کرده است.

محمد مختار، فیلمساز مصری نیز که برای ساخت فیلمش باید صحنه‌هایی را در کشورهای مختلف فیلمبرداری می‌کرد، با تشدید بحران کرونا ساخت فیلمش را متوقف کرده است.

اتحادیه بازیگران مصر نیز در پی ابتلای بازیگران، بیانیه‌ای را صادر کرد و از شرکت‌های سازنده فیلم و سریال‌ها خواسته است تا با رعایت تمام اصول بهداشتی و قواعد پیشگیرانه، از جان هنرمندان در برابر این ویروس مرگبار محافظت کنند.

اشرف زکی، رییس اتحادیه بازیگران مصر در گفت‌وگو با یک شبکه ماهواره‌ای عنوان کرده که موج دوم بیماری کرونا شدیدتر از موج اول آن است.

او همچنین ابتلای بازیگران به کرونا در پی بازی در سریال‌ها را رد و عنوان کرده است که زندگی شخصی و دیگر فعالیت‌های اجتماعی آنان باعث ابتلای‌شان به کرونا شده است.

اشرف زکی در این گفت‌وگو اظهار کرده که با تمام بازیگرانی که به کرونا مبتلا شده‌اند، تماس گرفته و جویای حال‌شان شده است. به گفته زکی حال این هنرمندان مصری خوب است و آن‌ها به زودی سلامتی‌شان را باز می‌یابند.

نماینده اتحادیه بازیگران مصر نیز عنوان کرده است که اتحادیه برای رعایت اصول بهداشتی به شرکت‌های تولیدکننده فیلم و سریال اخطار می‌دهد اما نمی‌تواند آن‌ها را وادار به توقف تصویربرداری کند و این موضوعی است که دولت مصر باید درباره آن تصمیم بگیرد.

در طول روزهای گذشته، ۴ خبرنگار مصری نیز به کرونا مبتلا شده‌اند.

مصر این روزها با موج دوم کرونا دست و پنجه نرم می‌کند و تعداد مبتلایان به کرونا در این کشور رو به افزایش است.

۵۷۵۷

کد خبر 1471308

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =