گام آخر برای الکترونیکی کردن همه خدمات شرکت گاز

در پنجمین نشست کمیته کاری توسعه دولت الکترونیکی که به ریاست مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد برگزار شد، وضعیت اجرای خدمات شرکت گاز بصورت تمام الکترونیک، چالش های موجود و نحوه همکاری و مشارکت اداره کل راه و شهرسازی در حذف استعلامات کاغذی، مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ محمدرضا پاکدل مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان با اشاره به سابقه شکل گیری کمیته کاری ذیل کارگروه دولت الکترونیکی، گفت: هدف از برگزاری جلسات، ایجاد تعاملات بین دستگاهی و تلاش برای رفع مشکلات استان در توسعه دولت الکترونیکی است.
پاکدل با اشاره به وضعیت زیرساختی استان در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، شرایط خاص ایجاد شده بواسطه بیماری کرونا و تاکید رییس جمهور در بسیج تمام امکانات دولت در زمینه توسعه دولت الکترونیک و برخط شدن خدمات، افزود: برای سرعت بخشیدن به توسعه دولت الکترونیکی لازم است دستگاه های مختلف با دیدگاه تمام الکترونیکی شدن خدمات، در تعامل سازنده با یکدیگر، اطلاعات مورد نیاز را به اشتراک بگذارند.
نماینده ارشد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان با اشاره به الکترونیکی شدن خدمات ۱۸ گانه شرکت گاز، ضمن قدردانی از مجموعه مدیران شرکت گاز و نظام مهندسی ساختمان استان برای اجرایی شدن حذف نقشه های کاغذی و انجام استعلامات نقشه گاز بصورت برخط در نظام مهندسی ساختمان از تاریخ یکم دی ماه سال جاری، اظهار کرد: جلسه کمیته کاری با هدف  حذف مراجعه حضوری برای استعلامات مرتبط با اداره کل راه و شهرسازی استان بعنوان آخرین گام الکترونیکی شدن همه خدمات مشترکین گاز تشکیل شده و اجرایی شدن این برنامه، باعث تغییر فرایند و تمام الکترونیکی شدن ارائه خدمات سایر ارگان های خدمت رسان خواهد شد. 
سپس، حسینی پور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز با اشاره به اهمیت اشتراک گذاری اطلاعات در توسعه دولت الکترونیک و جلوگیری از هدر رفت منابع، افزود: در صورتی که اقدام موثری توسط دستگاه های اجرایی استان در زمینه اشتراک اطلاعات انجام شود، بصورت ویژه حمایت خواهند شد.
در ادامه جلسه، هر یک از حاضرین به بیان دیدگاه ها و نظرات خود در رابطه با تسریع الکترونیکی شدن خدمات پرداختند و موضوع نحوه ارائه خدمات شرکت گاز و اخذ استعلامات مورد نیاز دراداره کل راه و شهرسازی، شهرداری و نظام مهندسی ساختمان مورد بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم اتخاذ شد.
براساس این گزارش، جلسه کمیته کاری توسعه دولت الکترونیک، با حضور محمدرضا پاکدل مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد، سید مجتبی حسینی پور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی، محمدرضا زارع مدیر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری، میدانشاهی مدیرعامل شرکت گاز استان، یادگاری مدیرکل راه و شهرسازی استان و نمایندگان دستگاه های مرتبط برگزار شد.

48

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1471315

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =