انباشت آلاینده‌ها تا ۴ روز آینده در اصفهان

پیش‌بینی‌های هواشناسی بیانگر جوی پایدار طی چهار روز آینده بر روی استان اصفهان است که این امر منجر به افزایش حجم آلاینده‌ها نیز خواهد شد.

به گزارش خبرآنلاین از اصفهان، وضعیت کیفی هوای شهر اصفهان و مناطق مرکزی استان اصفهان طی چهار روز گذشته و شرایط خوبی را تجریه نکرده به گونه‌ای که میزان افزایش حجم آلاینده‌ها منجر به صدور هشدار قرمز برای شهر اصفهان و لزوم کاهش تردد، کاهش فعالیت صنایع و کوره‌های آجر و گچ و ممنوعیت خاکبرداری و هر گونه اقدام آلاینده ‌شد.

مدیرامور آزمایشگاه‌های محیط زیست استان اصفهان به روند افزایشی حجم آلاینده‌ها در هوای اصفهان اشاره کرد و گفت: شاخص کیفی هوای شهر اصفهان طی سه روز گذشته به صورت میانگین بر روی عدد ۱۶۵ قرار گرفته که این شاخص بیانگر شرایط نامناسب کیفیت هوا برای همه افراد جامعه است.

بابک صادقیان، افزود: البته باید توجه داشت که شاخص کیفی هوا در روز گذشته به عدد ۱۸۰ هم رسید که در برخی از ایستگاه‌ها شاهد وضعیت بنفش هم بودیم.

مدیرامور آزمایشگاه‌های محیط زیست استان اصفهان اضافه کرد: بر اساس پیش بینی های هواشناسی طی چهار روز آینده هیچ تغییرات جوی را نخواهیم داشت و از این رو همچنان شاهد افزایش روند آلاینده‌ها در این شهر خواهیم بود و چنانچه محدودیت‌ها به خوبی اعمال نشود وضعیت نامناسب‌تری را تجربه خواهیم کرد.

46

کد خبر 1471344

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =