فکری: هواداران هر نقدی دارند سر من خالی کنند نه بازیکنان

سرمربی استقلال می‌گوید دیدار تیمش برابر گل‌گهر می‌توانست گل‌های بیشتری برای هر دو تیم داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ محمود فکری، سرمربی استقلال بعد از پیروزی ۲ بر یک تیمش مقابل گل‌گهر سیرجان و صعود به صدرجدول فوتبال ایران گفت: جا دارد به هر دو تیم خسته نباشید بگویم. واقعا بازی سنگینی بود. می‌توان گفت بازی خیلی خوبی بود و موقعیت‌های زیادی روی هر دو دروازه ایجاد شد. هم ما و هم گل‌گهر مستحق گل‌های بیشتری بودیم. در مجموع بازی قشنگ و جانداری بود. نشان داد که این دو تیم بالای جدولی، بی‌جهت در این جایگاه نیستند.

او افزود: یک فوتبال زیبا و پر استرس بود که پشت سر گذاشتیم. جا دارد از تک تک بازیکنانم بابت این بازی مردانه تشکر کنم. چیزی که من از بازیکنان انتظار دارم همین است و تیم در حال پیدا کردن شکل واقعی خود است. امیدوارم بازی به بازی به روند خوبمان ادامه دهیم و هم امتیاز بازی را کسب کنیم و بازی زیباتری ارائه دهیم.

سرمربی استقلال ادامه داد: بار فنی بازی در نیمه نخست بیشتر بود اما در نیمه دوم به واسطه تلاش ما برای حفظ گل و استفاده از ضدحملات و اشتباهات حریف و همینطور روی آوردن گل‌گهر به بازی مستقیم، زیبایی کنار رفت ولی تا آخرین لحظه پراسترس دنبال شد. خدا را بابت این بازی شکر می‌کنیم.

وی درباره مصدومیت سبحان خاقانی گفت: بله او مصدوم شد. مچ پای او آسیب دید و فردا مشخص می‌شود چه اتفاقی رخ داده است. فعلا در حال یخ درمانی با تیم پزشکی و به واسطه مصدومیت تعویض شد.

فکری در واکنش به اینکه تیمش در نیمه دوم همانند نیمه نخست ظاهر نشد، گفت: ما نیمه اول هم می‌توانستیم گل سوم را بزنیم. اگر این گل را می‌زدیم شاید بازی کاملا برمی‌گشت. در نیمه دوم از بازیکنان خواستیم که از اشتباهات حریف به گل برسند و هم اینکه به ضدحملات فکر می‌کردیم. موقعیت‌هایی را در نیمه دوم به وجود آوردیم. قایدی می‌توانست گل سوم را بزند و آب سردی روی تیم حریف بریزد. به هر حال زیبایی فوتبال به همین است. باز هم موقعیت‌های دیگری داشتیم. بازی مستقیم حریف باعث شد یک مقدار عقب برویم و در مجموع می‌خواستیم دو گل زده خودمان را حفظ کنیم و خدا را شکر به سه امتیاز که برای ما خیلی مهم بود، دست پیدا کردیم. امیدوارم در بازی‌های آینده نقاط ضعف خودمان را برطرف کنیم.

سرمربی استقلال خطاب به هواداران استقلال گفت: بازیکنان استقلال بسیار با شرف، با آبرو و پرتلاش هستند. خواهشی که از هواداران دارم این است که اگر حرف یا بی‌احترامی هست، به من بگویند. هر انتقادی هست سر من فریاد بزنند و خودشان را خالی کنند. خواهشی که دارم به بازیکنانم کاری نداشته باشند و با روحیه دادن، تمرکز آن‌ها را بالاتر ببرند و با تعصب بیشتری پیگیری بازی‌ها باشند و بتوانیم بازی‌های بهتری ارائه دهیم و به حق واقعی استقلال دست پیدا کنیم.

او درباره سابقه بازی کردن و همکاری با امیر قلعه‌نویی و رویارویی با این مربی و حرارت و تنش‌ها روی نیمکت دو تیم گفت: تنش‌های بازی که طبیعی است ولی در مجموع اینکه الان این بازی برد و باخت است. قبل از بازی در رختکن گل‌گهر خدمت آقای قلعه‌نویی رسیدیم و احترامی که بر من واجب بود، به ایشان ادا کردیم و قلعه نویی به عنوان پیشکسوت، بزرگتر و کاپیتان استقلال افتخارات زیادی را به دست آورده است. وظیفه من و همه استقلالی ها است که به او احترام بگذاریم و زحمات او برای استقلال را فراموش نکنیم. در هر بازی رقابت است اما چیزی که مهم است ارزش‌ها میان دو طرف است. خدا را شکر هم ما و هم نیمکت گل‌گهر این احترام را نگه داشت. از این سه امتیازها گرفته می‌شود اما مهم شخصیت و احترام متقابل است. من به عنوان یک کوچکتر باید یاد بگیرم و درس پس بدهم که به بزرگترها احترام بگذارم. همه اینکه از بقیه دوستان می‌خواهم که رفاقت و دوستی مهمتر از سه امتیاز است که ان شاء الله در تمام رقابت‌های ورزشی اتفاق بیفتد.
فکری درباره نمایش رشید مظاهری و مهار رشید مظاهری یکی از دروازه‌بان‌های خوب فوتبال ما است. موقعیتی که مهار گرد، خیلی خطرناک بود. یکی از دروازه‌بان‌هایی است که می‌تواند به تیم ملی کمک کند و بیشتر از او استفاده شود. امیدواریم رشید و سایر بازیکنان ما در تیم‌ملی حضور پیدا کنند و تعداد بیشتری را در تیم ملی داشته باشیم.

او در واکنش به سوال خبرنگار سیرجانی درباره وقت‌کشی بازیکنان استقلال با تمارض به مصدومیت و وارد کردن برانکارد به زمین برای اتلاف وقت گفت: وقت کشی نداشتیم. تیم شما باخته و شاید ناراحت باشید. یکی، دو مورد اینطوری بود. یک مورد بود که خیلی سریع بلند شد. ما از دقایق اولیه بازی جلو افتادیم و چنین اتفاقی که بخواهد تکرار شود، نداشتیم اما در مجموع در نیمه اول و دوم موقعیت‌هایی داشتیم که می‌توانستیم تعداد گل‌هایمان را بیشتر کنیم. چون شما تیمتان باخته از این بابت ناراحت هستید و این سوال را مطرح می‌کنید. در مجموع وقت کشی خاصی نبود که از این موضوع ایراد بگیریم.

سرمربی استقلال خاطرنشان کرد: جا دارد از مجموعه باشگاه، مدیریت و هیات مدیره تشکر کنم که فضای خوبی در تیم ایجاد شده است و بازیکنان وقتی یکدلی و اتحاد را در هیات مدیره می‌بینند مطمئنا در نتیجه‌گیری تیم تاثیر دارد. از تک تک اعضای هیات مدیره تشکر می‌کنم. همه مجموعه تلاش می‌کنند و می‌خواهند فضای خوبی را به وجود بیاورند. روزی که به اینجا می آمدیم، دل همه بازیکنان با تیم بود. چیزی که می‌خواهم همین یکدلی است تا دلمان به هم نزدیک شود و تلاش بیشتری داشته باشیم.

فکری همچنین از اسپانسر این باشگاه تشکر کرد و یادآور شد: واقعا خالصانه به ما کمک می‌کنند. شاید جایی که بحث قرارداد باشد، نسبت به ما جلوتر هستند و همه جوره به ما کمک می‌کنند تا ما هم با تلاش و توجه بیشتر و حتی توجه طرفداران به این مجموعه بتوانیم یک تیم یکدست و رفیق داشته باشیم و در مجموعه نتایج خوبی هم به دست بیاوریم.

فکری درباره عملکرد گروه داوری نیز گفت: بازی پرتنش و سختی بود. باز هم جا دارد از دپارتمان داوری تشکر کنم که داوران باتجربه‌ای برای این بازی انتخاب کردند. یکسری اشکال‌ها و ایرادها برای دو طرف بود. چون هنوز تصاویر و صحنه‌ها را ندیدم نمی‌توانم قضاوت زیادی داشته باشم اما اشتباهاتی برای هر دو طرف بود که معترض بودند. با این حال بازی سخت و پرتنشی بود. جا دارد به تیم داوری خسته نباشید بگویم و تشکر کنم.

۲۵۵ ۲۵۲

کد خبر 1471414

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =