سرپرست فدراسیون فوتبال سکوتش را شکست

سایت فدراسیون فوتبال نوشت: سرپرست فدراسیون فوتبال گفت: احدی حق توهین به مجمع را ندارد،آنها عصاره فوتبال کشور هستند و صلاح فوتبال را بهتر از برخی افراد می دانند.

حیدر بهاروند بالاخره بعد از مدتها در مورد مسائل روی داده در فوتبال صحبت کرده است.
فوتبال و پیشرفت در سال های اخیر

درباره اینکه فوتبال در سال های اخیر پیشرفت کرده یا پسرفت باید فوتبالی ها نظر بدهند نه افرادی که هیچ سابقه اجرایی در فوتبال اعم از باشگاهها،هیات ها و سایر ارکان فوتبال نداشته اند.
آیا دو صعود متوالی تیم ملی به جام جهانی،دو قهرمانی متوالی تیم ملی فوتسال بانوان،صعود تیم های ملی نوجوانان و جوانان به جام جهانی،سومی تیم ملی فوتسال در جام جهانی و تداوم آقایی این تیم در قاره،قهرمانی تیم ملی فوتبال ساحلی در جام بین قاره ای و سومی در جام جهانی،دو بار حضور پرسپولیس ایران در فینال لیگ قهرمانان آسیا گواهی بر توسعه فوتبال در ایران نیست؟ضمن اینکه قطعا هر کار اجرایی بدون ایراد نیست.

طرح مباحث غیرواقعی
فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ هرگز در برابر قانون نایستاده است.ادامه حضور من منطبق بر قوانین بوده است.
در تبصره 2 قانون بازنشستگی درباره حضور افراد به صورت پاره وقت توضیحات کامل داده شده و طرح مباحث غیرواقعی و تفسیر آن به هر نحو سوق دادن افکار عمومی به انحراف تلقی می شود و به ثواب نیست.

کفاشیان بهترین دوست من است
همه افراد فوتبالی به خوبی می دانند آقای کفاشیان بهترین دوست من است و همیشه بیشترین احترام را برای او قائل بوده ام.
برخی دست از کارهای خود بکشند و بیش از این به دنبال تفرقه انداختن نباشند زیرا او همه موضوعات را به خوبی می داند.درباره مخالفت با سرپرستی آقای کفاشیان سازمان محترم بازرسی کل کشور اعلام کرد او نمی تواند سرپرست فدراسیون فوتبال باشند ، نه من و یا اعضای هیات رییسه.

تابع قوانین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستیم
طبق تبصره 2 ماده واحده قانون بازنشستگی در فدراسیون فوتبال به فعالیت خود ادامه دادیم.در اساسنامه فدراسیون و در ماده 34 به صراحت آمده که هیات رییسه در سال 9 جلسه تشکیل می دهد.
ضمن اینکه در تبصره 2 موردنظر آمده که افراد با دریافت یک سوم حقوق می توانند در ماه 60 ساعت در دستگاههای دولتی فعالیت کنند.
متاسفانه برخی اطلاعی از قوانین ندارند و شایسته نیست افکار عمومی را بیش از این منحرف کنند و به چالش بکشند.
درباره سازمان لیگ هم واضح است که این نهاد یک مجموعه خصوصی است و قانون بازنشستگی لاجرم شامل آن نمی شود.
در این باره رای دادگاه درباره خصوصی بودن سازمان لیگ موجود است.
بنابراین ادامه به فعالیت در فدراسیون و سازمان لیگ قانونی بوده و مغایرتی با قانون مجلس ندارد.
اعلام کردیم ملاک حضور در انتخابات فقط اساساسنامه است و باز هم این اصل مهم را تاکید می کنم که همه ما تابع قوانین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستیم.
علاوه بر این باز هم می گویم بنده بازنشسته نیستم و برخی دوستان در نهادهای نظارتی هم این موضوع را بررسی کرده اند.

انتخاب فریدون اصفهانیان و بحث بازنشستگی

تمام افرادی که از قوانین فوتبال آگاهی دارند می دانند کمیته ها در همه جای دنیا تمام وقت نبوده و حتی میز و صندلی ندارند اما دپارتمان ها تمام وقت بوده و میز و صندلی دارند. در واقع کمیته ها سیاست گذار هستند و فقط به صورت جلسه ای انجام وظیفه می کنند.
هر چند طبیعی است نگارندگان برخی مطالب شناختی از قوانین فوتبال ندارند اما بار دیگر اینجا می گویم که آقای اصفهانیان هم مانند سایرین می توانند از تبصره 2 قانون بازنشستگی بهره مند شوند.

تیم های ملی و رقابت های باشگاهی
جای تاسف دارد که به دنبال فرافکنی باشیم.در شرایطی که کل جهان درگیر ویروس منحوس کرونا بوده اما اردوهای متعدد تیم ملی در رده های مختلف در این ماهها تشکیل شده است.
عجیب است برخی از برگزاری اردوهای تیم ملی بزرگسالان،جوانان،نوجوانان،تیم های ملی فوتسال،فوتبال ساحلی و ...خبر ندارند و می گویند فعالیت تیم های ملی تعطیل است.
مشخص نیست به چه دلیل برخی به این زودی بازی تیم ملی مقابل ازبکستان در تاشکند و دیدار با بوسنی در سارایوو را فراموش کرده است.
روشن نیست برخی به چه دلیلی از یاد برده اند تیم های ملی فوتبال نوجوانان و جوانان در اردوی مشترک در تاجیکستان 4 مسابقه بسیار مفید را برگزار کردند.
یا تیم ملی فوتسال که به ازبکستان رفت و تیم ملی فوتبال ساحلی که همین حالا در بوشهر اردو دارد.
اردوهایی که با رعایت کامل پروتکل ها و نظارت ویژه ستاد کرونا در فوتبال به انجام رسید.
در کنار آن مسابقات لیگ برتر،لیگ یک،لیگ دو،لیگ سه،فوتسال آقایان و بانوان،لیگ برتر فوتبال بانوان با رعایت پروتکل ها در حال برگزاری است.متاسفانه برخی نگرش ها نشان می دهد که قصدی برای تخریب فوتبال کشور وجود دارد.
کسی که خوابیده را می شود بیدار کرد اما کسی که خودش را به خواب زده را نمی شود بیدار کرد.

اختلاف نظر در برکناری شکوری و انتخاب نبی

برکناری شکوری و انتخاب نبی طبق مقررات و اساسنامه فدراسیون و تایید اکثریت قاطع هیات رییسه انجام شد.
کنفدراسیون فوتبال آسیا هم در این باره بررسی های لازم را انجام داد و کتبا این موضوع را تایید کرد که مستندات آن منتشر شده و موجود است.

انتخاب اسکوچیچ

انتخاب دراگان اسکوچیچ با برگزاری دو نشست مفصل کمیته فنی و توسعه فدراسیون انجام شد و هیات رییسه هم این انتخاب را مصوب کرد و مستندات آن هم موجود است.

سلب میزبانی از باشگاههای ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا

درباره میزبانی همه می دانیم به دلیل نگرانی های کنفدراسیون از لحاظ برخی شرایط میزبانی بوده که با پیگیری های فدراسیون،وزارت ورزش و جوانان موضوع حل شد.
در همین باب جلسه بسیار مهم و تاثیرگذار معاون محترم وزیر ورزش و جوانان،سرپرست وقت دبیرکلی فدراسیون و مدیران باشگاههای حاضر در لیگ قهرمانان آسیا در سال گذشته انجام شد و موضوع میزبانی به صورت کامل مرتفع شد.
در هر حال به دلیل شیوع کرونا مسابقات به صورت مجتمع در قطر برگزار شد.

چگونگی برگزاری مسابقات باشگاهی

درباره برگزاری مسابقات باید نظر افراد فنی و اهل فوتبال،هیات های فوتبال،باشگاهها و کارشناسان را جویا شد نه افرادی که ابتدایی ترین اصول برگزاری مسابقات را نمی دانند.همین بس که سالیانه بیش از 4500 مسابقه در سراسر کشور برگزار می شود و استقبال عمومی از لیگ های جذاب موید ثمربخشی این تلاش است.

قرارداد ویلموتس

روند مربوط به اعتراض به رای اولیه در جریان است و تا زمان رای دادگاه عالی ورزش به دلیل عدم دادن فرصت بهره برداری به طرف مقابل در حال حاضر توضیح بیشتری نمی دهم.

حق توهین به اعضای مجمع را ندارند

احدی حق توهین به مجمع را ندارد.آنها عصاره فوتبال کشور هستند و صلاح فوتبال را بهتر از برخی افراد می دانند.
مجمع فدراسیون با قاطعیت اساسنامه را مصوب کرد و خودش تصمیم می گیرد کابینه آتی فدراسیون را چه افرادی باید تشکیل دهند.

256 251

کد خبر 1471489

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۰:۱۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۱
    1 0
    وقاحت