کتابخانه عمومی شیخ محمود مزدقانی یک پایگاه مهم فرهنگی است

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان کتابخانه عمومی شیخ محمود مزدقانی را یک پایگاه مهم فرهنگی در روستای مومن‌آباد دانست.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین  استان سمنان، نشستی باهدف پیگیری احداث کتابخانه جدید و برنامه‌ریزی برای فعالیت‌های فرهنگی در روستای مومن‌آباد با حضور محمد طاهریان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان؛ علیرضا نوچه ناسار، بخشدار مرکزی سرخه؛ سعید دهقانلو، معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان؛ سعید قادر زاده، رئیس شورای اسلامی روستای مومن‌آباد؛ نسرین قلی بیک، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سرخه؛ زهرا مومن‌آبادی، مسئول کتابخانه عمومی شیخ محمود مزدقانی روستای مومن‌آباد؛ مهدی ضمیری، کارشناس عمرانی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان و محمد مومن‌آبادی، معتمد و خیر روستای مومن‌آباد برگزار شد.
محمد طاهریان مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان گفت: برگزاری فعالیت‌های فرهنگی در روستاها بسیار مهم و ضروری است.
وی ضمن قدردانی از زهرا مومن‌آبادی، مسئول کتابخانه عمومی شیخ محمود مزدقانی بیان داشت: خوشبختانه کودکان و نوجوانان این روستا استقبال چشمگیری از برنامه‌های فرهنگی کتابخانه دارند.
طاهریان با تأکید بر اینکه هم‌اکنون برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا فعالیت فرهنگی کتابخانه‌های عمومی به‌صورت بسیار مناسبی در بستر فضای در حال برگزاری است اظهار داشت: فعالیت کتابدار کتابخانه عمومی شیخ محمود مزدقانی در بستر فضای مجازی بسیار چشمگیر است.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان ضمن قدردانی از خیرین روستای مومن‌آباد افزود: خیرین این روستا پیگیر ساخت کتابخانه جدید برای انتقال کتابخانه شیخ محمود مزدقانی هستند.
وی گفت: اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان آمادگی لازم را جهت همکاری برای آماده‌سازی شرایط راه‌اندازی کتابخانه در این روستا دارد.
طاهریان بابیان اینکه برای انجام یک کار بزرگ فرهنگی همه باید تلاش کنند خاطرنشان کرد: احداث و تجهیز کتابخانه یک کار فرهنگی ماندگار است و به‌عنوان باقیات‌صالحات از خیرین به یادگار خواهد ماند.
در ادامه علیرضا نوچه ناسار بخشدار مرکزی سرخه گفت: فعالیت‌های متنوع فرهنگی توسط کتابدار کتابخانه عمومی شیخ محمود مزدقانی در روستای مومن‌آباد برگزار می‌شود که نقش بسزایی در ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی دارد.
وی با تأکید بر اینکه مردم روستای مومن‌آباد فرهنگ دوست هستند اظهار داشت: بایستی بسترهای لازم برای کارهای بزرگ فرهنگی را در این روستا فراهم کنیم.
بخشدار مرکزی سرخه با اشاره به این مطلب که فضای کتابخانه عمومی شیخ محمود مزدقانی کوچک است اظهار داشت: پیگیر زمینی برای احداث کتابخانه جدید هستیم.
 نوچه ناسار ضمن قدردانی از مردم و خیرین روستای مومن‌آباد افزود: مردم این روستا در مشارکت کارهای فرهنگی بسیار همدل و همراه هستند.
در ادامه سعید قادر زاده، رئیس شورای اسلامی روستای مومن‌آباد گفت: ترویج فرهنگ مطالعه به عزم همگانی نیاز دارد.
وی ضمن قدردانی از مسئول کتابخانه عمومی شیخ محمود مزدقانی افزود: شورای اسلامی این روستا آمادگی لازم را جهت همکاری با این کتابخانه برای برگزاری برنامه‌های مشترک فرهنگی دارد.
در ادامه نسرین قلی بیک، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سرخه ضمن بیان اینکه مسئول کتابخانه عمومی شیخ محمود مزدقانی این روستا چند سال متوالی موفق به کسب مقام‌های کشوری در جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب شده است عنوان کرد: کودکان و نوجوانان این روستا تعامل خوبی با کتابدار این کتابخانه دارند.
وی با تأکید براینکه فعالیت کتابدار این کتابخانه موجب تحول عظیم فرهنگی در این روستا شده است خواستار حمایت و همکاری بیشتر برای فعالیت‌های شاخص‌تر در این روستا شد.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سرخه از خیرین روستای مومن‌آباد قدردانی کرد.
در ادامه محمد مومن‌آبادی معتمد و خیر روستای مومن‌آباد گفت: خوشبختانه خیرین این روستا نگاه ویژه‌ای به کتابخانه و ترویج فرهنگ توسعه کتاب و کتاب‌خوانی دارند.
وی با تأکید بر اینکه امیدواریم با همکاری مردم و خیرین به‌زودی شاهد کلنگ زنی برای احداث کتابخانه جدید در این روستا باشیم خواستار حمایت و همکاری مسئولان در تحقق این مهم شد.
در ادامه زهرا مومن‌آبادی مسئول کتابخانه عمومی شیخ محمود مزدقانی روستای مومن‌آباد ضمن قدردانی از همکاری تمام مردم، خیرین، دهیاری و شورای اسلامی روستا گفت: در فعالیت‌ها بایستی خلاقیت وجود داشته باشد.
وی افزود: با تنوع در فعالیت‌های فرهنگی می‌توانیم موجب جذب مخاطبان به کتابخانه شویم.

46

کد خبر 1471582

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =