۱۰ هزار واحد صنفی فردیس بازرسی بهداشتی شدند

رییس شبکه بهداشت و درمان فردیس اعلام کرد که در اجرای طرح نظارتی و خدماتی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ، حدود ۱۰ هزار واحد صنفی در این شهرستان مورد بازدید و بازرسی بهداشتی قرار گرفتند.

به گزارش خبرآنلاین از البرز : «محمدرضا ترابی» افزود: تیم سلامت و تیم نظارتی بسیج و هلال احمر در قالب طرح حاج قاسم سلیمانی ضمن بازدید از واحدهای صنفی طی آذرماه سال جاری تاکنون، توصیه‌های لازم را به این واحدها در خصوص رعایت نکات بهداشتی برای پیشگیری از کرونا را ارائه دادند.
وی بیان داشت : ۳۴ واحد صنفی به دلیل رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی در شهرستان فردیس به دستگاه قضایی معرفی شدند.
به گفته وی در این بازرسی‌ها  نیز ۲۱ واحد صنفی متخلف پلمب شدند و  ۷۰۰ مورد اخطار دریافت کردند.
رییس شبکه بهداشت و درمان فردیس گفت که طی این مدت ۲ هزار و ۵۹۸ کیلوگرم مواد غذایی فاسد  شامل گوشت و سایر محصولات غذایی جمع آوری و از چرخه مصرف خارج  شد.
وی اظهار داشت:  ۵۹ مورد نمونه‌برداری مواد غذایی و ۹۴  مورد نمونه‌برداری آب در شهرستان فردیس نیز توسط واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان فردیس انجام شد.
ترابی با اشاره به اینکه یک هزار و۶۷۴ مورد کلرسنجی آب آشامیدنی و ۱۳ مورد بازدید از تاسیسات آب و فاضلاب انجام شد، گفت:  رسیدگی به ۲۴۸ مورد شکوائیه بهداشتی و ۱۷۹ مورد یدسنجی از دیگر اقدامات انجام شده است.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان فردیس گفت:  ۶ مورد بازدید از زندان فردیس و مراکز نظامی،۱۷  مورد پارک و ورزشگاه ها و ۱۶ مورد بازدید از مراکز آموزشی ، ۱۱۰ مورد بازدید از مراکز بهداشتی درمانی ، مطب و آزمایشگاهها  و ۲۰ مورد نظارت و بازرسی مشترک با سایر سازمان ها انجام شد.
ترابی افزود: نیروهای بهداشت محیط و حرفه‌ای مرکز شبکه بهداشت و درمان فردیس با همه امکانات از ابتدای شیوع بیماری کرونا با هدف حفظ و ارتقای سطح سلامت شهروندان و همچنین ارتقای شاخص‌های بهداشتی، مراکز تهیه، توزیع و فروش موادغذایی و اماکن عمومی را مورد نظارت و کنترل قرار داده‌اند.
وی فاصله‌گذاری اجتماعی را از راهکارهای اصلی قطع انتقال کرونا برشمرد و افزود: رعایت موارد بهداشتی همچون، استفاده از ماسک، شستن دست‌ها، استفاده از لوازم شخصی و رعایت بهداشت فردی نیز در پیشگیری از ابتلا به این ویروس بسیار موثر است.

46

کد خبر 1471593

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =