ظرفیت تولید واکسن کرونا ایرانی به ۱۰ میلیون دوز در ماه می‌رسد

ایرنا نوشت: عضو هیات مدیره دارویی شرکت برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: با تکمیل فاز ۳ سایت تولید واکسن کرونا تاپایان شهریور سال آینده ظرفیت تولید به ماهانه ۱۰ میلیون دوز در کشور خواهد رسید.

حسن جلیلی روز پنجشنبه در رویداد آنلاین بررسی وضعیت تولید واکسن در کشورها و ارایه توانمندی ایران در تولید آن افزود: شرکت شفافارمد از پلت فرم هایی است که با حمایت ستاد اجرایی فرمان امام (ره)  کار تحقیقاتی در زمینه تولید واکسن کرونا را انجام می دهد.

وی با اشاره به اینکه  زیر ساخت ها و سایت مورد نظر برای تولید واکسن  بر اساس ویروس غیر فعال با کمک متخصصان داخلی  در شرکت شفافارمد  ایجاد شد بیان کرد: سایت تولید واکسن در این شرکت در دو فاز طراحی شده است که فاز نخست آن مورد بهره برداری قرار گرفته و فاز دوم آن که شامل تجهیزات مکانیکی و دستگاه های تولید واکسن است  که  تا اواخر دی ماه نصب خواهد شد.

وی ادامه داد: با راه اندازی این فاز ظرفیت تولید به  ۱ تا ۲ میلیون دوز واکسن کرونا در ماه خواهد رسید، کار تکمیل  فاز ۳ این پروژه نیز طراحی شده است اکنون کار ساخت ساختمان، اتاق تمیز و آزمایشگاه  از دو هفته پیش آغاز شده و قرار شده که ظرف ۹۰ روز آینده آماده شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر پلت فرم های دیگری از سوی ستاد اجرایی فرمان امام در دست اقدام است  و چند ماه آینده یکی دیگر از پلت فرم های تولید واکسن کرونا  نیز وارد فاز مطالعات بالینی  خواهد شد.

47231

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1471667

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =