استفاده از بنیه علمی دانشگاه‌ها در جهت پیشگیری از وقوع جرم ضروری است

معاون قضایی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان همدان گفت: توسعه نهضت آموزش حقوقی، آشنا نمودن عامه مردم به حقوق و تکالیف آنان با هدف ارتقای سطح آگاه‌های مردمی و نهادینه‌سازی فرهنگ احترام به قانون از اهداف مهم انعقاد تفاهم نامه مشترک دادگستری کل استان با دانشگاه است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان همدان ؛ در راستای توسعه نهضت آموزش حقوقی و ترویج و توسعه گفتمان قضایی، تفاهم‌نامه همکاری‌ مشترک بین معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان همدان و دانشگاه‌های استان منعقد شد.

در اجرای دستورالعل نحوه تعامل و مشارکت سازمان‌های مردم نهاد با قوه قضائیه ابلاغی رئیس محترم قوه قضائیه؛ زمینه توسعه نهضت آموزش حقوقی و ترویج توسعه گفتمان قضایی با انعقاد تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک فی مابین معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان همدان و دانشگاه‌های استان فراهم گردید.

در این جلسه دکتر عباس نجفی، معاون قضایی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان همدان ضمن تسیلت فرا رسیدن سالگرد شهادت سپهبد قاسم سلیمانی، به موضوع اجرای ماده ۱۷ دستور العمل فوق الذکر اشاره کرد و افزود: توسعه نهضت آموزش حقوقی، آشنا نمودن عامه مردم به حقوق و تکالیف آنان با هدف ارتقای سطح آگاه‌های مردمی و نهادینه‌سازی فرهنگ احترام به قانون از اهداف مهم انعقاد تفاهم نامه مشترک می‌باشد.

وی با تآکید بر ضرورت استفاده از بنیه علمی و ظرفیت عظیم دانشگاه‌ها در جهت پیشگیری از وقوع جرم و اجرای مناسب دستورالعمل فوق، خاطرنشان کرد: ترویج و توسعه گفتمان قضائی در قلمرو پیشگیری از وقوع جرم، مبارزه با فساد، احیاء حقوق عامه، اصلاح و درمان مجرمان، عدالت ترمیمی، ترویج صلح و سازش و حمایت از بزه‌دیدگان از دیگر اهداف این تفاهم‌نامه است.

حسین عسگری، مدیر پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان همدان نیز در ابتدای این جلسه گفت: در اجرای دستورالعمل نحوه تعامل و مشارکت سازمان‌های مردم نهاد با قوه قضائیه ابلاغی مورخ ۰۶/۱۲/۱۳۹۹ریاست معزز قوه قضائیه، جلسه انعقاد تفاهم‌نامه‌های مشترک با تمامی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان در محل معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان همدان برگزار می شود.

لازم به ذکر است، در این دیدار نمایندگان و روسای هر یک از دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان هم به بیان دیدگاه‌های خویش در این زمینه پرداختند.

48

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1471832

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =