خودروهای هیبرید و برقی به کمک آلودگی هوای اصفهان بیاید!

معاون اقتصادی استانداری اصفهان گفت: خودروهای هیبرید و برقی و موتورسیکلت های برقی در کنار محدودیت توسعه صنایع در شعاع ۵۰ کیلومتری اصفهان می تواند نفسی تازه به ریه‌های بی جان اصفهان دهد و در عوض شدن هوای اصفهان تاثیرگذار باشد.

سید حسن قاضی عسگر در گفت و گو با خبرنگار خبرآنلاین با اشاره به اینکه شرکت های دانش بنیان اصفهان در تولید فیلترهای الکترواستاتیک پیشتاز هستند، اظهار داشت: فیلتر الکترواستاتیک دستگاه فیلتراسیونی است که ذرات ریز، مانند گردوغبار و دود را خارج می کند و صنایع موظف هستند از این غبارگیر الکترواستاتیک استفاده کنند.

وی افزود: شرکتهای دانش بنیان در دانشگاه صنعتی و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان قابلیت تولید فیلترهای الکترواستاتیکی را دارند و نیازی به واردات این محصول از خارج نیست.

معاون اقتصادی استانداری اصفهان با اشاره به اینکه ساخت فیلترهای الکترواستاتیکی نیاز به تکنولوژی خاصی ندارد، تصریح کرد: شرکت های دانش بنیان در اصفهان نسبت به بومی سازی فیلترهای الکترواستاتیک اقدام کرده‌اند و لازم است این شرکت ها در تولید فیلتر دود هم اقدام کنند تا بر روی ناوگان فرسوده حمل و نقل و کامیونها نصب شود.

وی اضافه کرد: مراکز معاینه فنی معیار سنجش کیفیت خودروهای اصفهان است؛ لازم است نسبت به تردد خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی با جدیت برخورد شود.

معاون اقتصادی استانداری اصفهان تاکید کرد: خودروهای هیبرید و برقی و موتورسیکلت های برقی در کنار محدودیت توسعه صنایع در شعاع ۵۰ کیلومتری اصفهان می تواند نفسی تازه به ریه‌های بی جان اصفهان دهد.

48

کد خبر 1472018

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =