شکوری: اولین پولی که وارد باشگاه شد صرف آپشن‌ها و قرارداد بازیکنان کردیم

معاون اجرایی و سخنگوی باشگاه پرسپولیس مدعی شد هواداران این تیم در مدت اخیر مرزهای هواداری را جابه‌جا کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ابراهیم شکوری معاون اجرایی باشگاه پرسپولیس بعدازظهر امروز شنبه در نشست خبری به تشریح آخرین وضعیت این باشگاه و اتفاقات پیرامون آن پرداخت.

پرونده شجاع خلیل زاده
با توجه به اینکه قرارداد بین یک تیم ایرانی و یک بازیکن ایرانی منعقد شده باید در داخل پیگیری می‌کردیم. در کمیته تعیین وضعیت اعلام شکایت کردیم و الان هم در کمیته استیناف پیگیر این پرونده هستیم و منتظر صدور رای هستیم تا در فیفا این پرونده را پیگیری کنیم. فکر می‌کنم بزودی این پرونده در فیفا پیگیری خواهد شد.

ما از باشگاه الریان هم شکایت خواهیم کرد. تیم حقوقی باشگاه در حال رسیدگی به این وضعیت است. پرونده استوکس هم همین شرایط را دارد و بزودی در فیفا بررسی خواهد شد.

باید به بودیمیر ۵۰۰ هزار یورو بدهیم
پرونده‌های خارجی باشگاه پرسپولیس هنوز به طور کامل بسته نشده است. دستیاران برانکو خواستار دریافت خسارت و دیرکر مطالباتشان شده‌اند. رای بودیمیر هم قطعی است و باید در یک ماه آینده ۵۰۰ هزار یورو به وی پرداخت کنیم.

توضیح در مورد درآمدهای باشگاه
تیم حقوقی باشگاه در حال پیگیری پرونده و مطالبات باشگاه است. اینکه ما بتوانیم این طلب را شفاف اطلاع رسانی کنیم امکانش نیست چون ممکن است در همین پرونده‌های حقوقی مشکلاتی ایجاد شود.

اختلاف حساب با سازمان لیگ
از زمانی که وارد باشگاه شدیم با سازمان لیگ مکاتبه کردیم تا اختلاف نظری که وجود دارد را برطرف کنیم. سازمان لیگ هر بار در جواب ما می‌گوید باشگاه پرسپولیس بدهکار است. خودمان هم از این موضوع در تعجب هستیم. همه فضای تبلیغاتی باشگاه در اختیار سازمان لیگ است اما مشخص نیست چرا هنوز اختلاف نظر داریم. ما که چهار دوره قهرمان لیگ بودیم و پرتماشاگرترین هستیم به سازمان لیگ بدهکاریم بقیه تیم‌ها چه وضعیتی دارند و چقدر بدهکار هستند.

دارایی‌های فدراسیون کفاف بدهی به شستا را می‌دهد
فدراسیون فوتبال به قدری دارد که ماجرا به ساختمان باشگاه پرسپولیس نرسد. طلب شستا از فدراسیون رقم مشخصی هست که دارایی‌های فدراسیون کفاف آن را می‌دهد. شاید این پرونده باعث خیر شد که مدیران باشگاه به فکر بیافتند و سند باشگاه را بگیرند. تا آنجایی که می‌دانیم نیمی از مبلغ این ساختمان پرداخت شده و نیم دیگر باید پرداخت شود تا سند به نام باشگاه بخورد. امیدوارم بتوانیم سند این ساختمان و دو ورزشگاه به اسم باشگاه بخورد تا کار ماندگاری در این باشگاه صورت بگیرد.

خصوصی سازی در مراحل پایانی
امیدواریم تا پایان سال سهام این باشگاه به مردم برسد. مراحل اداری این اقدام در حال سپری شدن است و با توجه به پیشرفتی که داشته است فکر می‌کنم تا قبل از آغاز سال جدید این واگذاری صورت بگیرد و سهام باشگاه به مردم واگذار شود.

هیچ پولی از فیفا طلب نداریم / ‏‬ مکاتبه با کنفدراسیون فوتبال آسیا
در فیفا هیچ پولی نداریم و با توجه به بدهی‌هایی که داشتیم این مبالغ صرف بدهی‌های بین المللی ما شده است. اما در مورد کنفدراسیون آسیا ابتدا باید هزینه‌های ما را از دو میلیون یورو پاداش نایب قهرمانی کسر کند. ما این درخواست را برای ای اف سی ارسال کرده‌ایم و خواسته‌ایم تا آخرین وضعیت مالی ما را اعلام کند. شرایط تحریم و اقتصادی بسیار سخت‌تر از دوره قبل شده است با این حال در تلاش هستیم که این مشکل را حل کنیم. به محض اینکه تکلیف حساب ما اعلام شود به صورت شفاف اطلاع رسانی خواهیم کرد.

پرونده بشار رسن را ببندید
بشار از تیم ما جدا شده و باید عادت کنیم با همین شرایط کار را ادامه دهیم. ما تا پایان نیم فصل نمی‌توانیم بازیکن جدیدی جذب کنیم. باید با همین داشته‌ها که بازیکنان بسیار خوبی هم هستند کار را دنبال کنیم. ما بازیکنان با کیفیتی در اختیار داریم که در فینال آسیا بازی کرده‌اند. همه ما به دنبال نتیجه گرفتن هستیم و با حمایت‌هایی که صورت خواهیم داد با قدرت به جلو می‌رویم. همین حالا هم که سه بازی از بقیه تیم‌ها کمتر داریم مدعی اصلی قهرمانی هستیم. خواهشم این است که پرونده بشار رسن را برای همیشه ببندید.

نمی دانم سمیعی مطلع بوده یا نه
قبل از اینکه مدیریت جدید در باشگاه مستقر شود جدایی بشار امضا شده بود. اینکه آقای سمیعی مطلع بودند یا نه را من نمی دانم. اما با توجه به سمتی که آقای سمیعی در وزارت ورزش داشتند اگر هم اطلاع داشتند کار دیگری را نمی‌شود انجام داد. الان دیگر کاری نمی‌شود کرد و باید با همین داشته‌ها تا نیم فصل باید ادامه بدهیم.

صحبت های یلوه حرفه‌ای نیست
آقای یلوه از جمع ما جدا شده‌اند و اینکه الان اظهار نظر می‌کنند حرفه‌ای نیست. اگر حرفی داشتند باید همان زمانی که در باشگاه مسئولیت داشتند صحبت می‌کردند. اینکه وقتی جدا شدند صحبت می‌کنند نه حرفه‌ای است و نه اخلاقی.

پیش خور کردن کذب است
‌اینکه کل مبلغ قرارداد مالی باشگاه پیش خور شده درست نیست. باشگاه‌ها هزینه‌هایی دارد که باید پرداخت شود. مثلاً هزینه حضور در هتل قطر یا پرواز اختصاصی به قائمشهر باید پرداخت شود. بازهم تاکید می‌کنم که اینکه گفته شده است کل این مبلغ پیش خور شده کذب محض است.

ادامه دارد…

256 251

کد خبر 1472229

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • NL ۰۴:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
    0 0
    خارج از فوتبال وارد این ورزش بشود نتیجه اش می شود این .